7 Basit Adımda 2 Yaş Gençleşin
Takip Et : Üye Girişi

Kısa sürede canlı, parlak ve gergin bir cilde kavuşmak ister misiniz ? İşte hayatınıza yapacağınız basit dokunuşlarla gençleşmenin sırrı.En kısa ve en doğal şekilde cildinizi tazeleyin ve gençleştirin.

1- Şekeri hayatınızdan çıkarın

Şeker hepinizin bildiği gibi hücrelerimizin baş düşmanı. Dolaşım ve sindirim sistemini altüst etmesinin yanı sıra cildimizi besleyen hücrelere de zarar vermektedir. Ayrıca vücutta fazladan depolanan şeker daha sonraları insülin vasıtasıyla yağa dönüştürülmektedir. Bu da vücut görünümünü bozan kilo fazlalarına neden olacaktır.

2- Zeytinyağını sofranızdan eksik etmeyin

Zeytinyağı içerdiği  yararlı organik bileşikler ile hem kalp sağlığımıza faydalıdır hem de zengin bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar yaşlanmayı geciktirir ve cildimizin yenilenmesini sağlar.

3- Banyodan sonra soğuk duş alın

Bu yöntemi kalp ve damar rahatsızlığı olanlar kesinlikle denememelidir. Ilık bir banyodan sonra yapılan kısa süreli soğuk duş hem kendimizi zinde hissetmemizi sağlar hem de cildimizi sıkılaştırır.

4- Bol bol su için

Fazla abartılmadığı sürece günlük yeteri kadar su tüketimi sağlığımız üzerine oldukça faydalıdır. Sindirim sistemi ve dolaşım sistemine oldukça etkisi bulunan su aynı zamanda kendimizi tok hissetmemizi sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur. Bunun yanında ciltteki kırışıkların önüne geçmek için bol bol su içmek gerekir.

5- Vitamin kaynaklarını kenara atmayın

Vitaminler vücudumuzda üretilemez ve mutlaka dışarıdan alınması gerekir. Bazı vitaminlerin eksikliği neticesinde göz altında kararmalar, ciltte dökülmeler, halsizlik, kendini yorgun hissetme, sabahları dinlenememiş olarak uyanma gibi etkiler yaratır. Vücudunuz için gerekli vitaminleri gıda kaynaklı olarak almak hem kendinizi iyi hissetmemizi sağlar hem de hastalıklara karşı bağışıklığınızı arttırarak sağlıklı bir yaşamın kapılarını açar.

6- Sarımsak tüketin

Sarımsağın barındırdığı allizin maddesi kan dolaşımını harekete geçirerek vücuttaki toksinlerin atılmasını hızlandırır. Ayrıca sarımsak güçlü bir antibiyotiktir.

7- Yeşil çayı arttırın

Yeşil çay serbest radikallerin hücrelere alınmasını engeller. Böylelikle daha genç ve canlı görünürsünüz. Bu yönüyle yaşlanmayı hücre bazında geciktiriyor diyebiliriz.

Rating: 4.4/5. From 21 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.