Aç Karnında 4 bardak Su İçmenin İnanılmaz Faydaları
Takip Et : Üye Girişi

Japonların geleneksel sağlık yöntemlerinden biri de aç karnında 4 bardak su içmektir.Buna kısaca Japonları Su Terapisi olarak adlandırılmaktadır.Japonlar yıllardır bu tedavi yöntemine göre bir çok hastalığın iyileştirilmesinde kullanmaktadırlar. Bu tedavi migren,baş ağrısı,yüksek tansiyon,mide rahatsızlıkları,astım,kabızlık,adet ağrıları ve özellikle idrar yollarının temizlenmesi ve böbrek rahatsızlıklarında oldukça olumlu sonuçlar elde etmişlerdir.Japonya’da bu rahatsızlıkları önlemek amacıyla en çok başvurulan doğal tedavi yöntemlerinden biridir.

Boş mideye aç karnında su içmeye bağlanan bu tedavi yöntemi göre yapılması gerekenler:

1: İlk olarak dişlerinizi fırçalamadan önce 4 bardak su için. Doğal su olması önemlidir. Musluk suyu olmamalı, eğer başka imkan yoksa musluk suyu kaynatıldıktan sonra tüketilebilir.

2:Su içtikten sonra dişlerinizi fırçalayın ve yaklaşık olarak 1 saat boyunca herhangi bir bir şey tüketmeyin.

3: En önemli öğünlerden biri olarak sabah kahvaltısını en doğal bir şekilde beyaz ekmek yerine tam buğday,kepek gibi tahıllı ekmeklerle kahvaltınızı yapın.

4: Sağlam yapılan bir kahvaltının ardından 2-3 saat boyunca bir şey tüketmeyin.

 

Tüm bu işlemlerden önce içilen su ne çok sıcak ne çok soğuk su olmalıdır. Ilık bir su olması gereklidir. Japonların en dikkat ettiği noktalardan biri de asla aşırı soğuk su içmemeleridir. Bu terapiyi ara sıra değil düzenli yapılması sonucu gözle görülür sonuçları vücudunuzda hissedeceksiniz.Ortalama 30 gün devam ettiğiniz sürede yukarıda belirttiğimiz rahatsızlıkların tedavisi önemli ölçüde gerçekleşecektir.

Su içerken bir anda 4 bardak su içmek biraz zor gelebilmektedir. Bu yüzden 5 dakika aralıklarla içmenizi tavsiye ediyoruz.Ayrıca işe veya okula gidenler için tuvalet ihtiyacı biraz hızlanacaktır. Bu yüzden kendinizi buna göre ayarlamanız doğru olacaktır.Bu kolay ve basit tedavi yöntemi japonlar tarafından sıkça kullanılmaktadır. Fazla uğraş gerekmeden yapılabilen bu doğal tedavi yöntemini denemenizi tavsiye ederiz.

 

Son olarak su içerken suyun içine bir kaç damla limon damlatabilir,suyu kaynatıp soğuk içmek isterseniz bir kaç tutam maydanoz atarak hem güzel ve hoş koku olacak ve ağız kokusunu gidermede büyük etkisi olacaktır.

 

Rating: 3.9/5. From 40 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 1 • Emine
  14 Aralık, 2018

  İyi bir kahvaltı nasıl olur

  Rating: 3.6/5. From 8 votes.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.