Aloe Veranın Saça Faydaları Nelerdir Saç Uzatma Kürleri
Takip Et : Üye Girişi

Günlük hayatta iş ortamı, hava kirliliği, kapalı ortam, fon makineleri, şampuandaki kimyasal maddelerden dolayı saçlarımız pek çok yönden yıpranmakta ve hasar görmektedir. Doğal bir saç koruyucu ve saçların uzamasına yardımcı olan aloe vera; vitamin ve mineral maddeler açısından zengin içeriği, nemlendirici özellikleri ile saça olumlu etkileri vardır. Aloe veranın saça faydaları nelerdir, saç uzamasına, kepeğe, kuru saçlara iyi gelir mi kısaca bu konuya değineceğiz ve aloe vera ile saç kürleri tarifini sizler için yazacağız.

Bilindiği gibi geçmiş yıllarda şampuan bulunmamaktaydı. Tarihi araştırdığımızda eski uygarlıklar ve özellikle Mısır da Aloe Vera konusunda tıbbi bir çok yazı tespit edilmiştir. Homeopatik çalışmalar olarak adlandırılan bazı çalışmalarda bu şekilde bitkilerin insan sağlığına etkileri konusunda kitaplar bulunmaktadır. İşte aloe vera bu kitapta; yaraların tedavi edilmesi, ciltteki sivilce ve enfeksiyonların uzaklaştırılması, saç dökülmelerini azalttığı ve kuru saçlara iyi geldiği yönünde bilgiler verilmiştir. Günümüzde bilimsel çalışmalar hala devam etmekte ve kanıtlanan bir çok özelliği bulunmaktadır. Şimdi biz de saç sağlığı açısından etkilere birlikte göz atalım:

Aloe Veranın Saçlara Faydaları Nelerdir?

Saçların Uzamasına Yardımcı Olur, Teşvik Eder

Aloe vera iyi bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Özellikle saçın ihtiyaç duyduğu C vitamini ve fosfat açısından zengin içeriğe sahiptir. Saçların daha hızlı büyümesi için gerekli bu vitaminler bitkinin yapısı ile saç köklerine kadar nüfus edebilmektedir. Aynı zamanda demir, çinko, kalsiyum ve magnezyum içeriği ile de hem saçların uzaması hem de saçların güçlenmesine yardımcı olur.

Saçı Koruyan Madde Keratin Açısından Zengindir

Saçların yıpranmasını engelleyen ve yıpranan saçları toparlayan madde keratindir. Keratin bir protein çeşididir. Yenilenebilir bir protein olduğu için keratin takviyesi ile saçları düzeltme amaçlı bir çok çalışma mevcuttur. Aloe vera keratin ile birlikte metionin ve lisin açısından zengindir. Bu maddeler keratin üretiminde önemli rol alır. Saçların keratinin üretmesi için bu bitki en etkili yollardan biri olacaktır.

Kepek ve Saç Derisine Etkileri

Kuru ciltler, yaralar, kuru dudaklar için geleneksel olarak kullanılan aloe vera kuru saç derisi için de en etkili doğal ürünlerden biridir. İçindeki jel yüksek oranda nem içermektedir. Bu sayede saçımıza sürerek bu nem saç derisininin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda doğal olarak da kepeğin önlenmesinde etkilidir. 

Şampuana Göre Daha Sağlıklıdır

Saçı temizleme özelliği, saç bakımındaki etkileri, gerekli besin maddelerini içermesi ile şampuandan eksiği olmamakla birlikte daha fazla faydalı özellikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda saçların daha kolay şekil almasına ve daha güçlü kalarak şeklin korunmasına da yardımcı olur. Saç köklerini destekleyerek saçların uzamasına da yardımcı olur. Bu özellikleri ile kimyasallar madde içeren şampuanlara göre kıyaslamak doğru olmaz. 

Peki aloe verayı saçlarımıza nasıl uygulayacağız?

Aloe vera jelini direk olarak sulandırıp saç köklerine uygulayabilirsiniz. Kullanımı bu kadar basittir. Şimdi bazı karışımlar vererek bu etkiyi kat kat daha fazla artırabilirsiniz. Bu yazımız fazla uzun olduğu için kürlerimizi başka bir başlık altında ekledik. Okumak için https://gidabilinci.com/sac-dokulmelerine-karsi-aloe-vera-karisim-kurleri

 

 

 

Rating: 3.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 1 • Yeliz
  12 Temmuz, 2018

  Saçlarım çok yavaş uzar ve gidip arka kısmı kazıttım uzarken çok çirkin görünmeye başladı bu modellerden yaptıran varsa anlar zaten beni hemen saçım o kadar kötü görünüyor ve çok yavaş uzadığı için uzun bir süre de kurtulamadım bu sebeple hemen hızlı uzatmak için yollar aradım bir sürü şey denedim ve sonunda keratinin işe yarıycağını söylediler doğal ve saf olandan buldum patentli keratin aldım hemen ve saçlarım hızlı uzamaya başladı sonunda güzel görünüyor saçım yeniden.

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.