Amerika Antibakteriyel Sabunları Yasakladı!
Takip Et : Üye Girişi

Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi FDA faydasından çok zararının olduğu sebebiyle antimikrobiyal sabunların üretim ve satışının yasaklandığı belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre antimikrobiyal sabun üreten firmaların normal sabuna göre etki dereceinin ispatlanamadığı gerekçesiyle antimikrobiyal sabun üretim ve satışını yasaklandığı belirtildi.

FDA direktörü Dr. Janet Woodcock, “Gerçekte bazı veriler antibakteriyel malzemenin uzun vadede daha zararlı olduğunu ortaya koyuyor” dedi. Dr. Janet ise yaklaşık 5 yıldır antimikrobiyal sabun diye satılan sıvı sabunların normal sabundan farkı olmadığını 5 yıldır dile getiriyor.

Ülkemizde bir çok marka antimikrobiyal sabun satışı devam ediyor. Amerika’daki bu durum ülkemizde nasıl bir etki yaratır bilinmez fakat Amerika’da meydana gelen bu yasak ülkemizi de mutlaka etkileyecektir. Çünkü bu yasak sonrası aklımızda şu soru geliyor antimikrobiyal sabunlar gerçekten de normal sabundan farkı yokmu? Amerika Gıda ve İlaç Dairesi FDA bu şekilde karar verdi ve mutlaka bir gerçeklik payı olduğunu düşünüyoruz. Araştırmlar devam edeceği ve daha net sonuçları merak ediyoruz. Ülkemizde nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu… Bu konuda yorumlarınızı bekleriz..

 

No votes yet.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.