AntiGravity Yoga ve Fitness Nedir? Faydaları Nelerdir?
Takip Et : Üye Girişi

Bu sporun fikir babası Christopher Harrison olan antigravity yoga süspansiyon fitness ve havada yoga olarak da bilinmektedir.Sevgili okurlarımız bugün sizlere anti gravity nedir? faydaları nelerdir? nasıl yapılır? bunlardan bahsedeceğiz.

AntiGravity (AHF) ,akrobasi,jimnastik,yoga,dans,kiresis, ve pilates gibi sporların bileşimlerinden oluşan özel ve bir o kadarda eğlenceli olan bir spor türüdür.Bu spor süspansiyon fitnes ve hava yoga tekniği olarak da bilinmektedir. AHF, adeta insanın ayaklarının yerden kesen kimsenin yapamam diyebileceği hareketleri yaptıran vücudun bütün sistemlerini çalıştıran bir spor türüdür.Bu sporda bir çok hareket ve etaplar bulunmaktadır. AntiGravity Fundemantal ile başlanarak, önce beden ısınması sağlanıp alıştırma evreni yapılıyor.Başınızda bulunan eğitmen hazır olduğunuzu söyledikten sonra AntiGravityAerial Yoga, AntiGravity Suspension Fitness, AntiGravity Pilates, AntiGravity Restorative Yoga, AntiGravity AIRbarre bölümlerine geçersiniz.Ayrıca sadece büyükler değil çocuklar için de AntiGravity Kids’de özel olarak tasarlanmış AG’yi yapabilme imkanı bulmaktadırlar,ayrıca bu teknik sayesinde çocuk gelişimi açısından oldukça önemli katkıları olduğunu da söyleyebilmek mümkün.

AntiGravity Yoga’nın Yararları:

-Bu spor zorlandığınız yapmadığınız tüm hareketleri ipek hamak sayesinde yapmanıza olanak sağlıyor.
-Bu spor vücudumuzun esnemesine,uzamasına,rahatlamasına destek sağlıyor.
-Vücutta oluşan ağrıları gideriyor.
-Ruhsal anlamda bireyin rahatlamasına yardımcı oluyor.
-Sırt ağrılarını giderir.Kasların esnemesine ve rahatlamasına yardımcı olur.
-İplere asılarak ters dönüldüğünde seratonin,endorfin,oksitosin ve dopamin gibi mutluluk veren hormonların salgılanmasına yardımcı olur.

-Beyne temiz kanın gitmesine yardımcı olarak bireyde öğrenme kapasitesini arttırıyor.
-Beyin ve sinir sistemleri içinde birçok olumlu etkileri bulunmaktadır.
-Yapılan birçok spor bireyin halsiz ve yorgun düşmesine sebep olmaktadır.Aslında spor rahatlamak gevşemek için yapılır.Bu spor sayesinde kaslar güçlenir ve esnemelerini sağlar.
-Yer çekimsiz ortamda baş aşağı yoga yaparken üzerinizdeki baskı sıfıra iner ve başta omurga bölgenizde baskı tamamen ortadan kalkıyor. Bu da esnekliğin ve hareket kabiliyetinizin artmasına sebep olur.Bu baskısız yoga ortamı sayesinde sırt ve boyun ağrılarınızda azalma gözlemlenmektedir.

-Yerden yüksekte bir hamak yardımıyla yapılan zor hareketler kişide özgüven ve cesaretin oluşmasına yardımcı oluyor.

-Ayrıca yapılan hareketler sayesinde vücut metabolizmasını hızlandırır ve kilo vermenize yardımcı olur.

-Temel korkuların yenilmesi yoluyla öz-saygının gelişmesine yardımcı olur.

-Bel kemiğindeki omur disklerindeki basıncı kaldırarak ,gerekli sıvıyı almalarını yardımcı olur , böylece omurilikteki sinirler için boşluk yaratılmış olur.

-Endokrin, lenf, sindirim ve dolaşım sistemlerinin düzenli bir şekilde işlevini yerine getirmesine yardımcı olur.

-Yüzdeki kılcal damarlara taze kan sağlayarak cildi canlandırarak ,baş aşağı dönmeler sayesinde kişinin yüz rengi güzelleşmesini sağlar.

AntiGravity Yoga Hangi Durumlarda Uygulanmamalıdır:

-Kalp rahatsızlığı olanlar

-Hamile kadınlar

-Göz tansiyonu rahatsızlığı olanlar

-Yakın bir zamanda cerrahi bir operasyon geçirmiş bireyler

-Vertigo rahatsızlığı olanlar

Bu sayılan rahatsızlıklar dışında hiçbir rahatsızlığı bulunmayanlar AntiGravity Yoga’yı rahatlıkla uygulayabilecekleri  bir spordur.Sabah veya akşam yatmadan öncede uygulanabilmektedir.Haftada en az 3-4 kere yapmanız tavsiye edilir.

Sağlıkla kalın..

No votes yet.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.