Ballı Limonlu Suyun Faydaları Yararları Nelerdir?
Takip Et : Üye Girişi

Su genel sağlığımız için en çok tüketmemiz gereken içeceklerin başında yer almaktadır.Ancak faydaları itibari ile ballı ve limonlu su içmek bir çok açıdan yararları olacaktır.Limonun C vitamini ve antioksidan özelliği balın ise antiseptik özelliği ile vücuttaki mikroplar ve hastalıklar için en faydalı içeceklerden olacaktır.Şimidi ballı ve limonlu suyun faydalarına göz atalım:

Ballı Limonlu Suyun Faydaları Yararları Nelerdir?

1: Ciltte Oluşan Akneleri Temizler

Limonlu ve ballı su ciltte oluşacak akneler, siyah noktalar, sivilce gibi etkenleri temizler ve oluşumunu engeller.Daha temiz ve sağlıklı bir cilt için ballı ve limonlu su içmenizi öneriyoruz.

2: Ağız Kokusunu Önler

Özellikle gün içinde kötü ağız kokusu şikayetiniz varsa ballı limonlu su içmenizi öneriyoruz.Ağızda ve özellikle boğazda birikecek olan mikro organizmalar ve bakterilerin oluşumunu engelleyerek ağız kokusu sorununun ortadan kalkmasına yardımcı olur.

3: Vücudu Toksinlerden Arındırır

Ballı limonlu su karaciğer başta olmak üzere vücutta bulunan zararlı toksinlerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.Serbest radikaller başta olmak üzere kanser veya tümöre sebep olan zararlı maddelerin uzaklaştırılması için en etkili ve faydalı içeceklerin başında limonlu ballı su yer almaktadır.

4. Sindirim Sistemini Güçlendirir

Ballı limonlu su sindirim sistemini düzene sokmakla birlikte sindirim sorunlarının da oluşmasını engeller.Besinlerin ve gıdaların daha etkili şekilde sindirilmesine yardımcı olur.Aynı zamanda limon gıdalardaki vitamin ve minerallerin emilimini arttırmaktadır.

5: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Limon ve baldaki besin maddeleri ile balın antiseptik özelliği sayesinde vücudun bağışıklığını güçlendiren yararlı içeceklerden biridir.Limonun C vitamini ve baldaki bu özellikle ile özellikle kış aylarında riski artan grip, soğuk algınlığı gibi sorunların oluşmasını önler.Özellikle soğuk günlerde vücut daha savunmasız olduğu için hastalıklara daha yatkındır.Ballı limonlu içerek savunma sisteminiz yani bağışıklık sisteminizi güçlendirirsiniz.

5: Metabolizmayı Hızlandırır

Bal ve limonlu sudaki besin maddeleri metabolizmayı hızlandırma etkisine sahiptir.Bu özelliği ile hem zayıflamanıza yardımcı olur hem de soğuk kış günlerinde kan dolaşımını hızlandırarak üşümenize engel olur.Genel olarak kış aylarında hareket azaldığı için yağ birikimi artar.Metabolizmayı hızlandırarak yağ oluşumunu azaltabilirsiniz.Bu sayede kilo almanın da önüne geçmiş olursunuz.

6: İdrar Söktürücü Özelliği Vardır

Ballı limonlu su idrar söktürücü etkisi ile de vücuttaki toksinlerin uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktadır.İdrar ile zararlı toksin maddeleri uzaklaştırılmış olur.

7. Enfeksiyonlarla Savaşır

Hasta olmadan önce oluğu gibi hastayken de ballı limonlu suyu içebilirsiniz.Özellikle iyileşme sürecini hızlandırmak için içilebilir.Limon ve baldaki besin maddeleri vücuttaki zararlı bakterilerin atılmasına yardımcı olur ve hastalıktan daha erken sürede kurtulmanızı sağlar.

Bu özellikle itibari ile limonlu ballı suyun faydaları ve yararlarını görmek için özellikle sabah uyandığınızda veya öğle saatlerinde 1 bardak içmenizi öneriyorum.

Mutlu ve Sağlıklı günlere.. Gıda Müh. Emir Erşat Kaboğlu

 

Rating: 3.6/5. From 16 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 11 Mart, 2018
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 5 • Mehdi
  9 Mayıs, 2018

  Hepatit c ye deva mi

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla
  • Emir Kaboğlu
   9 Mayıs, 2018

   O konuda bilgimiz yok maalesef

   No votes yet.
   Please wait...
   Cevapla
 • Mehdi
  9 Mayıs, 2018

  Salam hepatit c ye deva mi

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla
 • İlker Ali ÖZTEKİN
  30 Ocak, 2018

  Teşekkür ediyorum. Çok istifade ettim. İyi günler…

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla
  • Emir Kaboğlu
   30 Ocak, 2018

   Biz teşekkür ederiz.

   No votes yet.
   Please wait...
   Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.