Definasyon Dönemi Diyeti Nedir Faydaları Nelerdir?Nasıl Yapılır?
Takip Et : Üye Girişi

Definasyon Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Kaslara Faydası Nedir?
Definasyon diyeti vücuttaki yağ oranını düşürüp kasların belirgin ve daha sıkı hale getirilmesini sağlayan bir diyet programıdır. Diğer diyetlere göre daha çok azim gerektiren zorlu bir süreçtir. Bu süreçte yağ içeren gıdalar ve şeker kesinlikle tüketilmemesi gerekiyor. Aksine protein ağırlıklı gıdalar tüketilmesi gerekiyor. Vücut geliştirmede steroid (hormon takviyesi) önemli ölçüde rol oynar. Steroidler her ne kadar yağ yakmaya yardımcı olsa da bu pek de sağlıklı görünmüyor. Maalesef ki bazı sporcular definasyon diyeti sırasında daha hızlı bir şekilde yağ yakmak için ve daha hızlı kas yapmak için steroid kullanıyor. Vücut definasyon diyeti sürecin de karbonhidratları azaltarak yağ yakmaya başlar ve vücudunuzda yağ oranı gittikçe düşer. Bunun yanı sıra yapılan doğru egzersizler yine yağ oranını düşürür ve kas yapmanıza destek olur.
Definasyon Diyeti Nasıl Yapılır?
Definasyon diyeti sürecin de öncelikle yağ, şeker ve karbonhidratlı gıdalar tüketilmeyi bırakılıyor. Daha çok protein ağırlıklı gıdalar tüketiliyor örneğin yumurta, yağsız peynir, esmer ekmek, yulaf, yağsız süt, yağda kızartılmamış olmak şartıyla tavuk, balık, kırmızı et, haşlanmış sebze, kepekli makarna, yoğurt vb. Tabi ki fındık, fıstık, ceviz gibi kuru yemişler de protein oranını yüksek tutar. Definasyon diyetine uygun kas yapmada önemli ölçüde yararlı olan çeşitli egzersizler yapılabilir. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılımına yardımcı olan detoks suyu içerisinde protein olacak şekilde sebze ve meyvelerden yapılıp içilebilir. Böylece istenilen vücuda sağlıklı bir şekilde sahip olunabilir.
Definasyon Diyetinin Kaslara Faydası Nedir?
​​​​​​Kasların ortaya çıkması için çoğu sporcunun uyguladığı definasyon diyeti sürecinde vücuttaki karbonhidrat seviyesi düşer ve vücut yağları parçalayarak yakmaya başlar. Bu nedenle definasyon diyeti kas oranın artmasına büyük ölçüde destek sağlar. Ayrıca definasyon diyeti sürecin de aşırı yüksek oranda protein içeren gıdalar tüketileceği için kas gelişimi desteklenir.

Definasyon Diyet Programında Hangi Gıdalar Tüketilebilir?

Sabah kahvaltısı için 3 yumurta beyazı 1 adet sarısı, tuzsuz beyaz peynir, yağsız sütlü yulaf ve esmer ekmek tüketilebilir. Öğlen yağda kızartılmamış kırmızı et, yağsız pirinç pilavı ve yağsız salata tüketilebilir. Ara öğün olarak bir kase yoğurt tüketilebilir. Akşam haşlanmış sebze ve 1-2 dilim esmer ekmek tüketilebilir. Akşam yemeğinden sonra ara öğün olarak ceviz tüketilebilir. Yatmadan önce ise kepekli makarna ve yağsız süt tüketilebilir.

Programa uyulduğu taktirde hızlı ve istediğiniz şekilde gelişme olacaktır.Yine bu dönemde spor aktivitelerinizi daha etkin şekilde devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

Mutlu ve Sağlıklı günler dilerim.

No votes yet.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.