Doktorlarımızdan: "Bol bol yiyin. Dünyanın en sağlıklı yiyeceğidir."
Takip Et : Üye Girişi

Doktorlarımız geçenlerde Niğde’de birincisi düzenlenen bir festivale katıldı. Etkinliklerden sonra katılımcılara konuşan Doktorlarımız: “Bol bol yiyin. Kanser olmanızı engeller.” diyerek Niğde’de bolca üretilen ve meşhur olan bitkiyi tüketmemizi önerdi.

Ekim ayında Türkiye’nin en büyük lahana üretici şehri olan Niğde’de 1. Lahana Festivali düzenlendi. Festivali tertipleyen Bor Belediyesi ve Lahana Birliği tarafından birçok etkinlik düzenlendi ve doktorlarımızda festivale konuşmacı olarak davet edildi.

Festival kapsamında lahananın yanında yerli ürünler, yemekler ve kültürel değerler de tanıtıldı ve lahana sarma yarışması düzenlendi. ( Lahana sarma yarışını ilk defa duyuyorum ) Ardından Kaynarca İlkokulu’nda katılımcılara seslenen doktorlarımız; lahananın sağlık değeri üzerine bir konuşma yaptı.

Kanser olmanızı önler

Lahananın kışın tüketilmesi gerektiğini belirte Doktorlarımız, şöyle konuştu:
“Dünyanın en önemli, en sağlıklı yiyeceği lahanadır. Doğal olarak ev turşusu yapıldığı zaman, camın içinde, turşu da en doğal probiyotiktir. Kışın bol bol lahana yiyin, bol bol lahana çorbası için, çocukları alıştırın bol bol lahana çorbası içsinler. O zaman hastalanmazsınız. Lahananın her türlü yemeğini yiyebilirsiniz. Ama lahananın turşusu dünyanın en önemli tıbbi malzemelerinden biridir. Kanser olmanızı önler, kalp hastası olmanızı önler, alzheimer olmanızı önler, karaciğerinizin yağını giderir, şekerinizi düzenler.”

Kanserin çaresi bu kadar basit mi?

Doktorlarımızdan basit adımlarla kansere çare bulduğunu düşünebilirsiniz (sanabilirsiniz). Her konuşmasında bir yiyeceğin kanseri önleyeceğini söylüyor. Ama farklı bir bakış açısıyla yaklaşırsanız haklı olduğunu göreceksiniz. 19. yüzyılda yaşayan insanları düşünün. Genetikle oynama yok, zehir yok, hormon yok, ilaç yok. Herşeyi doğalından yiyen bu insanlarda tümör, kanser, kalp hastalığı, diyabet vs yoktu. Doktorlarımızda vurgulamak istediği aslında bu. Doğal olan herşey faydalıdır mantığı. Yani zehirlerden ve kimyasallardan arınmış bir bünye hastalıklardan da arınmış olur. Tabii bu günümüzde pek mümkün değil ama mantık doğrudur.

Rating: 3.6/5. From 41 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 19 Mart, 2019
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 4 • fatoş ozkan
  17 Şubat, 2019

  Sağ dizimde arka diskleri zedeler hareket ve kolları idare ediyordum ama dün ilk defa dizi kitlenin ve çok ağrıyor ne yapmalıyım doktorum dizimde sıvı vermek istiyor ama ben cekiniyorum

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla
 • Zelal
  5 Ocak, 2019

  Merhaba 32yasindayim sle lupusum şuan trombosit tutulumum var çok hafif kemik tutulumu. Sadece ayakta bir iki eklemde ve el bileğinde ama. Gayet iyiyim. 5senedir kortizon kullanıyorum son 2 senedir gün aşırı 5 mg 1 tablet. Deltacortil. Ama arar ara yüksek dozda kullandım. Ataklarda 2 senedir ama bu dozda. 1 bebeğim var 1.5 yaşında. Hamilelikte kemik erimesi başladı _2.5 den 1 senede -1.7 e geriledi boniva kemik erimesine iyi gelecek bir. İlaç kullanıyorum d vitamimini damla ve calsium magnezyumun vitaminlerini tablet olarak aliyorum. Aynı zamanda. Plaquenil ve imuran kullanıyorum. Kemik erimesi için. Yumurta kabuğunu ti haline getir. Ye diyorlar ama ne kadar yemeliyim yada yemeli miyim….

  Rating: 3.0/5. From 2 votes.
  Please wait...
  Cevapla
  • Emir Kaboğlu
   8 Ocak, 2019

   Yumurta kabuğu uygun değildir .Gün en az 3 yumurta tüketin. Bununla birlikte yeşil sebzelerden bol bol kalsiyum alın. Güneşten de faydalandıktan sonra sorununuz yavaş yavaş düzelecektir diye düşünüyorum. Bununla birlikte ayda 1 kan testi yaptırın.

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
   Cevapla
 • Nurhan yildirim
  26 Mart, 2018

  Harika bilgiler takip etmek istiyorum

  Rating: 3.3/5. From 6 votes.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.