Doktorlarımızdan Flaş Açıklama: Kanser Genetik Değildir
Takip Et : Üye Girişi

Gündemden düşmeyen Doktorlarımız kanser ve şeker ile ilgili flaş açıklamaları ile yine uyarılarda bulundu.Özellikle günümüzde daha da artan şeker hastalığı ve çeşitli kanserlerinin akrabaların durumları ile genetik olarak aktarılmadığı tamamen beslenme ile ilgili durum olduğunu söylüyor.Şeker hastalığı ve kanser gibi rahatsızlıkların doktor nezdinde çözülebileceğini ortaya sunuyor.

Doktorlarımız 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesi ile İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde programa katıldı.Programda üniversitenin rektörü başta olmak üzere pek çok akademik birim bu programa katıldı.Halkın ilgisi de oldukça fazlaydı.

Özellikle öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği bu programda Doktorlarımız şeker hastalığı ve kanser ile ilgili bazı açıklamalara yer verdi.”Özellikle son 20 yıldır kanser ve şeker hastaları oldukça arttığı gözlenmektedir.Bunu çoğu kesim genetik olduğunu savunuyor.Kanser ve şeker hastalığı genetik olamaz.Genetik mutasyonunu gerçekleşmesi için 150 -200 gibi uzun seneler geçmesi gerekiyor.20 yılda genetik mutasyon olamaz.Bu durumdan dolayı son 20 yılda artan kanser ve şeker hastalığının ana sebebi yediğimiz gıdalardır, yanlış beslenme ve bilinçsiz tüketimdir.”

2006 yılı Dünya Sağlık Örgütü ( WHO ) nun verileri elimizde.Ülkemizde yılda kişi başına 200- 250 kg kadar ekmek tüketiliyor.Ülkemizde üretilen ekmeklerin de çoğu sağlıksız ve kötü cins.İncelenen raporlara göre ekmek tüketimi azaltılırsa şeker hastalığı riski de %30 -35 civarında azalacaktır.Aynı zamanda kullanılan ilaçlar da azalacaktır.

Aynı zamanda Doktorlarımız” İçinde şeker olmayan içeceklerin içinde zehir olduğunu ve diyabete sebebiyet verdiğini’ öne sürüyor.Bunların insanın beynini ve kişiliği üzerinde olumsuz etkilere sebep olduğunu söylüyor.

Makarna ve Pirinç Tüketmeyin

Yine programda makarna ve pirinç için uyarılarda bulundu.Makarna ve pirinçte de şeker tadı olmasa da karbonhidrat içeriği yüksek şeker ile aynıdır.Bu gıdalarda şeker hastalığına sebep olur.Ayrıca meyvelerde de şeker var.Meyve de yemeyeceksiniz.

Endüstriyel gıdalar da zararlıdır.Endüstriyel ürünleri de tüketmeyeceksiniz.Üreticiler sizin sağlığınızı asla düşünmez.Düşündükleri tek şey cepleridir.Hiç bir kuzu ben sağlıklıyım beni tüketin diye televizyona çıkıp söylüyor mu? hayır.Benim etimi, yağımı yiyin demiyor.Para kazanmak gibi bir derdi yok.Ama endüstriyel gıda üreticileri bas bas reklam yapıyor.Bu ürünleri tüketmeyin.Sizin sağlığınızla oynuyorlar

 

Rating: 4.8/5. From 5 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 19 Mart, 2019
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.