Doktorlarımız Tavsiye Etti: Et Yiyemiyorsanız…
Takip Et : Üye Girişi

Doktorlarımız  Kastamonu Belediyesi tarafından düzenlenen bir konferansa katıldı. Bu etkinlikte okur yazar ve sevenleri ile buluştu. Ancak katılım o kadar fazlaydı ki ayakta kalanları sahnede oturmaları için davet etti. Et sevmeyenler için tavsiyelere yer verdi. Şimdi bu konferanstan kısa notları sizler için özetleyelim:

3 Beyaza Dikkat

Her zaman olduğu gibi yine 3 beyaza değinen doktorlarımız bu konuda tekrar hatırlatmalara yer verdi. İşlenmiş beyaz şeker, işlenmiş beyaz un ve işlenmiş tuzlara dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor. Özellikle şekerden uzak durmalıyız. Günümüzde şeker yerine glukoz şurubu da kullanılmaktadır. Bunlar şekerden 7 kat daha zararlı olduğunu zaten önceden belirtmiştik ve duyurmaya devam ediyoruz. Şekerli içecekler kanser yapar bu içeceklerden uzak durmalıyız. Özellikle gençler ilerleyen yaşlarda şeker hastası olacaklar. Artık bunları öğrenmeliyiz.

Vücuda giren her türlü şeker zararlıdır. Antep baklavası, Hatay künefesi, şerbetli tatlılar hepsi zararlıdır. Siz ne kadar yemekten zevk alsanız da bunlar vücudumuza zarar verir. Beynimiz bunu lezzet olarak istese de vücudumuz bunu dengelemek için insülin salgılar. Sonuç olarak bunun tekrar edilmesi durumunda vücut artık insülin dengesizliği sinyalleri verir. Sonucunda da şeker hastalığı kaçınılmaz bir hale gelmektedir. Bununla birlikte pirinç pilavı, kızartmış patates, makarna da aynı etkiye sahiptir. Özellikle gençlerimizi bu konuda uyarıyoruz.

Et Alamıyorsanız Kemik Alın

Bana sürekli şikayet geliyor. Fiyatlar pahalı, et alamıyoruz. Et olmazsa kemik alırsınız kardeşim. Hafif ısıda kemikleri kaynatın. Ocağın altını tam olarak açmayın ki yavaş yavaş kaynasın. Sabah öğle bu suyu için yemeklerinize karıştırın. Çocuklarınıza da içirin. Kemikleri güçlenir, kafası daha iyi çalışır, sınavlardan başarı ile geçer.Kemik suyunu evinizden eksik etmeyin.

Kurtlu Doğal Elma Yiyin

Günümüzde tarım ilaçları ile meyve sebze yiyemez olduk. Elma alırken kurtlu elma alın. Kurtlu elma demek, ilaçsız elma demektir. İlaç olsa kurt olmazdı. Bu yüzden dağ elması, ilaç vurulmayan elmaları bulup tüketin. Manavda satılan elmalarda ilaç doludur. Dağ elmaları ile sirke yapın için. Turşu yapıp yiyin. Bu konuda ya dikkat edin.

 

Rating: 3.8/5. From 5 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 19 Mart, 2019
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.