Doktorlarımızdan Yeni Uyarı: "Zehirdir, beyni bozar!"
Takip Et : Üye Girişi

Spekülatif açıklamalarıyla gündeme gelen doktorlarımız  yine çarpıcı bir iddiada bulundu. Radikal söylemleriyle her defasında bizi şaşırtan Doktorlarımız  bu sefer de dikkatleri marketlerde kolayca bulunabilen, herkes tarafından sıkça tüketilen bir içecek üzerine çekti. Bu iddialar çoğu kişi tarafından yersiz bulunsa da dikkate değer olduğunu düşünüyoruz.

“İnsanı perişan hale getirir”

Doktorlarımız, “Enerji içeceklerinin içine koyulan yüksek miktardaki mısır şurubu şekeri ve kimyasallar insanın bağışıklık sistemini çökertir, bağırsakları mahveder, beyni mahveder. Verdiği enerji bir-iki saat sürse dahi insanı perişan hale getirir. O birkaç saat için verdiği enerji mutluluk hissine insanlar bağımlı olur. Dediğiniz gibi alkolden daha tehlikeli bir şekilde karaciğeri yağlandırır. Alkolden daha tehlikeli bir şekilde beyni bozar, bağırsakları bozar, bağışıklık sistemini çökertir ve her türlü hastalığın temeli atılmış olur” diye söyledi.

Birçok hastalığa sebep olur

Doktorlarımız enerji içeceklerinin birçok hastalığa davetiye çıkardığını, bağırsakları ve beyin hücrelerini bozduğunu vurgulayarak şu açıklamalara yer verdi:

“İşte bu şekerli içecekler, şekerli gazlı içecekler dahil, enerji içecekleri bağırsaklardaki dost bakterileri öldürüyor, bağırsak hücrelerini parçalıyor. Bununla beraber düşman bakterileri çoğaltıyor, şeker hastalığının temeli atılıyor. Tiroit, haşimato, alzheimer, kanserler, şeker hastalığı, tansiyon hastalığı, böbrek hastalığı, karaciğer yağlanması, pankreas hastalığı Tip1 ve Tip2 diyabet gibi hastalıkları tetikliyor.”

İddialar doğru mu?

İşlenmiş şekerin obeziteden tutun diyabete kadar birçok hastalığa sebep olduğu doğrudur. Yalnız bu konuda net bilimsel çalışmalar yapılamamıştır. Bunun sebebi şekerin veya sigaranın kanser, diyabet gibi hastalıklara yol açtığının kanıtlanamamasıdır. Çünkü bu tarz çalışmalarda bir grup insanı toplayıp seneler süren klinik çalışmaların yapılması gerekir. Bir gruba her gün şeker yüklenir diğer grup ise tamamen şekerden arındırılmış olarak beslenir. 10-15 yıl sonunda ise gruplardaki gönüllü denekler incelenip kesin sonuca varılır. Belki bir grup kanser olacak diğeri olmayacaktır. Sonuç olarak hiçbir insanoğlu kendisinin kanser olup olmayacağıyla ilgili böyle bir çalışmaya katılmak istemez ve BM İnsanlar Hakları kanunlarına göre de böyle bir çalışma yapılamaz. Bu da şeker ve sigara üreticilerinin halen çıkıp “Sigara kanser yapmaz, elinizde bilimsel sonuç var mı?” gibi söylemlerini ister istemez haklı çıkarır.

Peki elinizde bilimsel sonuç var mı? YOK. O zaman kanser yapmayacağı anlamına mı geliyor ? O kanser yapmaz, bu diyabet yapmaz… Nereden çıkıyor bu hastalıklar o zaman ?

Rating: 3.8/5. From 37 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 19 Mart, 2019
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 3 • Metin
  12 Şubat, 2018

  Çok güzel bir site aradığınız herşey var

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla
  • Emir Kaboğlu
   12 Şubat, 2018

   Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

   No votes yet.
   Please wait...
   Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.