Et Beni Siğil Doğal Olarak Nasıl Tedavi Edilir Önlenir
Takip Et : Üye Girişi

Cilt lekeleri, et beni,siğil gibi küçük lekeler küçük fleplerin büyümesiyle oluşan iyi huylu bir cilt büyümesi türüdür. Tıbbi olarak tedavileri mevcuttur, ancak bazen bunu sigorta karşılamaz bazen de ameliyat olmak istemeyiz.Ancak birazdan belirteceğimiz yöntemler ile bu lekeleri doğal olarak kimyasal kullanmadan tedavi edebileceksiniz.Bu sayede ameliyata gerek kalmadan bu lekelerden kurtulabileceksiniz.

1: E Vitamini

E vitamini yağı losyonuna 2 hafta boyunca günde 2 kez uygulayarak cilt lekelerini uzaklaştırabilirsiniz. Bunun yanında E vitamini losyonuna sarımsak ezip bununla birlikte sürerek bir süre bekletirseniz daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

2 : İncir Sütü

İncir sütü ve incir kökü suyu alkali bir yapı ihtiva ettiği için ciltteki asit dengesini dengelemek için kullanılan gıdalardan biridir. Sütü ve incir kökü suyunu ezerek çıkardıktan sonra günde 4 kere uygulamak lekeleri azaltmada etkili olacaktır.

3 : Zencefil 

Taze zencefilleri dilimleyip veya rendeleyip lekeli bölgeye sürdükten sonra biraz bekletilmesi lekelerin azalmasında etkili olacaktır.

4 : Çemen Tohumu

Aktarlardan kolayca bulabileceğiniz çemen tohumlarını gece suyla ıslatıp sabah aç karnında bu suyu süzdükten sonra içerek lekelerin uzaklaşmasında etkili olmaktadır.

5: Çay Ağacı Yağı 

Küçük bir pamuğu suyla ıslatıp suyu sıkın. Sonra pamuğun üstüne 3-4 damla  çay ağacı yağından damlatın veya dairesel hareketler halinde lekeli bölgeye uygulayın. 1 -2 haftalık süre sonunda lekelerin yavaş yavaş uzaklaştığını göreceksiniz. Çay ayağı yağı bulunması biraz zor olabilir. bazı internet siteleri satmaktadır. Güvenilir sitelerden alışveriş yaparak çay ağacı yağına ulaşabilirsiniz.

6 : Hint yağı 

Hint yağını lekeyi bölgeye masaj şeklinde uygulayın ve bir bant veya pamuk ile sarıp bekleyin. Bu işlemi leke kaybolana kadar 2 hafta boyunca deneyin. Hint yağının kokusu biraz kötü gelebilir. Buna çare olarak narenciye yağı ekleyebilir veya nemlendirici kremlere hint yağı katarak lekeli bölgeye uygulayabilirsiniz.

7 : Elma Sirkesi 

Elma sirkesi cilt lekeleri için uy etkili gıdalardan biridir. Hem ucuz, hem ulaşılması kolay ürün olarak tavsiye etmekteyiz. Elma sirkesini lekeli bölgeye pamuk yardımıyla sürüp  2 -4 hafta boyunca her gün uygulamanızı tavsiye ederiz.Sirke uyguladıktan sonra ufak bir yanma hissi meydana gelebilir. Lekelerin uzaklaşması için buna dayanmak zorundasınız.

8 : Limon Suyu

Limon suyu cilt lekelerinin deriden ayrılmasını sağlayacak sitrik asit mevcuttur. Pamuk yardımıyla taze sıkılmış limon suyunu lekeli bölgeye sürün ve kuruyana kadar bekleyin.Uygulamaya devam ettikçe cilt üstünde baz değişiklikler olacaktır. 2 hafta boyunca uygulayın ve sabırlı olun. Lekenin bir anda uzaklaşması beklenemez.

9 : Kekik Yağı 

Antibakteriyel ve antiseptik etkisi bakımında kekik yağı lekeler üzerinde oldukça etkilidir. Dikkat edilmesi gereken nkta kekik yağı göz ve çevresine kesinlikle sürülmemelidir. Tahrişe sebep olabilir. Çok etkili bir yağ olduğu için gözlere zarar verebilir.Kekik yağını seyreltmek için 4-5 damla hindistan ceviz yağının yanına 2-3 damla kekik yağı damlatarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde bölgeyi tahriş edebilir.

Değerli takipçilerimiz bu lekelerden uzaklaşmak için mümkün oldukça sabırlı olmalısınız. Bir anda lekelerin kaybolmasını beklemeyin. Ortalama 2-3 hafta bu yöntemlerden birini uygulamak lekelerin uzaklaşması için faydalı olacaktır. Yazıyı faydalı gördüyseniz paylaşmanızı rica ederiz. Mutlu ve sağlıklı günlere…

Rating: 3.7/5. From 38 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 26 Ekim, 2017
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 12 • Ers8n
  26 Şubat, 2019

  Sigil et beni ve cilt lekeleri başlık .lekeler tmm.sigil et beni nerede .goremedim

  Rating: 5.0/5. From 3 votes.
  Please wait...
  Cevapla
  • Emir Kaboğlu
   3 Mart, 2019

   Burada belirtilen yöntemleri et beni ve siğillere uyguluyoruz.

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
   Cevapla
 • Ers8n
  26 Şubat, 2019

  Sigil et beni ve cilt lekeleri başlık .lekeler tmm.sigil et beni nerede .goremedim

  Rating: 2.8/5. From 4 votes.
  Please wait...
  Cevapla
 • ZEYNEP ÖNDER
  10 Şubat, 2019

  Bende boyun bolgemde cok sayida et beni var Metin hocanın ilacı nedir nerde bulabilirim.tesekkurler

  Rating: 5.0/5. From 2 votes.
  Please wait...
  Cevapla
 • zafer apkin
  23 Ocak, 2019

  Yazı başlığında et beni diyor, tıkladık geldik, yazınızda lekeden bahsediyorsunuz, canan hocanın adına güvendik geldik , hikaye, yapmayın böyle lütfen.hani et beni???

  Rating: 5.0/5. From 3 votes.
  Please wait...
  Cevapla
  • Emir Kaboğlu
   24 Ocak, 2019

   Yazımızı dikkatli okumanızı öneriyorum. Et benine ve cilt lekelerine iyi geldiğini zaten belirttik. Yazımızda bir hata yok

   Rating: 3.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
   Cevapla
 • ünal karadavut
  15 Eylül, 2018

  Sayın; Metin hocanın, cılız siğil ve et benlerini ve cilt lekelerini ortadan kaldıran ilacı ve temin adresini rica ediyorum.Teşekkürler

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Cevapla
 • sema
  7 Şubat, 2018

  eşimde vardı et beni et çıkıntısı ve belki 30 adet vardı metin hocanın ilacını sürdü çok kısa sürede yok etti kesinlikle tavsiye ederim yorumda telefonu zaten yazılı

  Rating: 3.0/5. From 4 votes.
  Please wait...
  Cevapla
 • zeynep
  29 Ocak, 2018

  Et beni için Metin Hocanın ilacını kullanın tamamen kurtulun ailede kullanan oldu et benini yok etti NOT göz kapağındaki et benlerine vermiyor gözlere zarar verir diye siyah benlere vermiyor ama kahve rengindeki benlere kullanılabilir gerçekten ilaç süper hem bitkisel hem doğal hemde kimyasal madde yok ilaç sıvı bitki yağı günde 3 defa sürüyorsunuz 10 ile 15 gün içinde et beni yada et çıkıntısını büyüklüğüne göre değişiyor bu süre ve aynı yerden bir daha çıkmıyor et beni düştükten sonra metin hocadan sarı kantaron yağıda isteyin onuda sabah aksam sürüyorsunuz iz olmasın diye

  Rating: 4.4/5. From 5 votes.
  Please wait...
  Cevapla
  • Ülkü Araz
   11 Temmuz, 2019

   Metin hoca diye ismi geçen şahis kimdir acaba? Bide bu et benlerini yok eden ilacin ismi nedir acaba?

   No votes yet.
   Please wait...
   Cevapla
 • Seyit
  4 Ağustos, 2017

  Et beni başKA birşey lekeler başka.. Allah için neyden bahsediyorsunuz.. Et beni tedavisini anlatin

  Rating: 2.7/5. From 3 votes.
  Please wait...
  Cevapla
 • Necmettin Atalay
  4 Ağustos, 2017

  Etbeni vesiğili leke olarak mı görüyorsunuz.Araştırmacılar cilt lekelerini farklı kategoride değerlendirmektedir.Bendeniz onlara katılıyorum.

  Rating: 2.0/5. From 3 votes.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.