Gıda Üzerine '3D Printer' Yazıcı Teknolojisi
Takip Et : Üye Girişi

Şu sıralar herkesin en az birkez olsun duymuş olduğu 3D printer hemen hemen her alanda kullanılıp sürekli gelişmeye açık bir teknoloji. Mimari, Giyim, Heykel, Sağlık ve gıda gibi birçok alana yayılmış olan 3D Printerı birde Gıda Mühendisi gözüyle inceleyelim.

Bir ürün için her zaman albeni yada başka bir deyişle raf imajı pazarlama da çok önemlidir. Siz ne kadar besleyici bir ürün yaparsanız yapın eğer görünüş tüketiciyi etkilemiyorsa boşuna uğraşıyorsunuz demektir. 3D printer ile birçok ham maddeyi kullanarak farklı şekillerde ürünler, ambalaj materyali geliştirebilir pazarlayabilirsiniz.
Bunlara birkaç örnek:
indir
images
images (1)

3D Printer ile yapılan gıdaların ham maddeleri cihaz kullanımına (püskürtme) uygun hale getirmek için ön işleme tabii tutulmaktadır. Bu ön işlem genellikle mekanik yolla ürünü parçalamak. Buda kullanılan hammaddeye göre beyleyici değerini kaybetmeye neden olabilir.

Aslında cihazın kompleks yapısı temizlik ve sterilizasyonun nasıl yapılabileceği hakkında da düşündürücü..

Ayrıca günümüzde birçok fabrika ve işyerleri temiz bir gıdadan önce en kısa zamanda ne kadar ürün üretebilirim derdin de bundan dolayı işletme bazlı düşünüldüğünde birim zamanda üretilen ürün ve gıda güvenliği açısından da olumsuz bir durum söz konusu.

Bu teknoloji hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz:


Her ne kadar ayrıntılı düşünsekte bu göz alıcı teknoloji yeni gelişmeler ile birlikte gıda sektöründe büyük etki yaratmaya devam edeceğe benziyor.

No votes yet.
Please wait...
Son düzenleme : 20 Haziran, 2018
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.