Göbek Karın Yağlarını Yakan Eriten Gıdalar Nelerdir?
Takip Et : Üye Girişi

Göbek ve karın yağları genel olarak her zaman karşılaştığımız sorunlar arasındadır.Sağlık sorunları bir yana psikolojik olarak da bizleri etkilemektedir.Göbek yağları dahil olmak üzere fazlalık bütün yağlarınızı eritmek isterken dikkat etmeniz gereken en önemli kural spor ve beslenmedir.Çok spor yapsanız fakat düzgün beslenmeseniz hiç bir fayda sağlanmaz.Aynı şekilde ne kadar beslenmenize dikkat etseniz de spor yapmadığınız sürece iyi verim alamazsınız.Bu yüzden bu 2 kombinasyonu dengelemelisiniz.Bu yazımızda biz beslenme konusuna değineceğiz.Yapacağınız yürüyüş dahi olsa bu gıdaları tüketerek göbek yağlarınızı eritmede size oldukça faydalı etkileri olacaktır.Şimdi göbek eriten gıdalara göz atalım.

Göbek Karın Yağlarını Yakan Eriten Gıdalar Nelerdir?

1: Avokado

Düzenli olarak avokado tüketimi göbek yağlarını eritecek olan en etkili meyveler arasındadır.Kalp sağlığı açısından da çoklu doymamış yağ asitlerince zengin olan avokado zengin besin değerine sahiptir.Yapılan araştırmalarda avokado tüketen kişilerde karın yağları oranının daha az olduğu tespit edilmiştir.Doymamış yağ asitlerin insülin direncinden olumlu etkilerinden dolayı böyle bir durum oluştuğunu düşünüyoruz.Sonuç olarak göbek yağlarını eritmek için avokado tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

2: Hindistan Cevizi

Hem kilo vermek hem de göbek yağlarınızı eritmek istiyorsanız hindistan cevizi tüketmenizi tavsiye ediyoruz.Çünkü hindistan cevizi metabolizmayı hızlandıran trigliserit açısından zengindir.Bu trigliseritler kilo vermeyi hızlandırdığı ve özellikle göbekte biriken inatçı yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır.Yapılan araştırmalarda 1 aylık tüketim sonucunda bel çevresinde olumlu incelmeler görülmüştür.

3: Çilek

Çilek ve çilek benzeri olan ahududu, yaban mersini yağ yakan enzimlerle doludur.Bu gıdaları daha çok tüketerek karın yağlarını hızlı bir şekilde eritebilirsiniz.Aynı zamanda çilekte bulunan yüksek diyet lifi sayesinde midede su alıp şişerek sizleri daha uzun süre tok tutmaya ve erkenden doymanıza yardımcı olacaktır.

4:Yulaf

Diyestisyenler zayıflamak için yulafı tavsiye etmektedir.Ayrıca spor yapanlar da protein açısından zengin olan yulafta bulunan abdominal yağlar sayesinde bel ve göbek çevresini inceltebilirisiniz.Aynı zamanda lif olarak zengin olan yulaf, erkenden acıkmanızı engelleyecektir.Özellikle kahvaltılarda sütle birlikte tüketebilirsiniz.tabi ki şeker eklemeden….

5:Balık

Balıkta bulunan D vitamini ve omega yağ asitleri sayesinde göbek yağlarını eritmede size yardımcı olacak en sağlıklı gıda haline gelmektedir.Bu besleyici gıdayı haftada 2 kez tüketmenizi öneriyoruz.

Değerli okurlarımız. Bu gıdalarla birlikte mutlaka spor yapmanızı öneriyoruz.Özellikle zamanınız olmasa bile günde en az 30 dakika yürüyüş yapmanızı öneriyoruz.Özellikle gece 9 dan sonra ağır gıdalar tüketmeyin.Limonu bol bol tüketin.Yağ tüketeceksiniz zeytin yağını tercih edin.

Son olarak metabolizmanızı hızlandırın.Bu yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. https://gidabilinci.com/metabolizmayi-hizlandirmanin-7-yolu

Rating: 3.7/5. From 44 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 21 Temmuz, 2019
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 3 • Ozlem
  2 Ocak, 2019

  Guatr için cevizi kuru nasıldı akşamdan ne kadar suya konuluyodu

  Rating: 3.0/5. From 6 votes.
  Please wait...
  Cevapla
 • Bensu
  29 Kasım, 2018

  45 yaş için rahim içindeki miyomu küçültmek için önerileriniz var mı nasıl küçülüp yokedilir? yardımcı olursanız çok seviniriz. Teşekkürler

  Rating: 4.3/5. From 3 votes.
  Please wait...
  Cevapla
 • Kenan
  13 Haziran, 2018

  Güzel yazı

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.