Göğüs Sarkmasını Engellemek ve Sıkılaştırmak İçin Tavsiyeler
Takip Et : Üye Girişi

Kadınların en korktuğu şeyler arasında olan göğüs sarkması. Kaslarınız zayıflarken göğüslerinizde yaşlanmaya bağlı olarak sarkabilir.Ama bunların olmasına engel olabilirsiniz düzenli egzersiz ve evdeki ilaçlardan kullanarak hayatınızda birkaç değişim yapabilirsiniz.

1:Daha İyi Göğüsler İçin Nemlendirin

Göğüslerin nemlendirilmesi sağlam ve cildinizin parlak kalmasını sağlar.Esnek olmasını sağlayarak göğüslerin sarkmasını ve gerginleşmesini engellersiniz.Bu konuda doğal nemlendirici kremlerden yararlanabilirsiniz.

2:Dolaşımı Artıracak Zeytin Yağı Masajı

Masaj yaptırarak ve nemlendirerek ciltteki canlılığı koruyabilirsiniz. Romalıların ve mısırlıların cildi esnek ve parlaklığını korumak için zeytin yağı kullanmışlardır. Zeytin yağının bileşimleri vücudun kendi yağından veye sebumunkinden farklı değildir cildinizi korumak için mükemmel bir alternatiftir. Haftada bir kaç kez göğüs ve göğüs bölgesine zeytin yağı masajı yaparak dolaşımı artırın.

3:Daha Sıkı Göğüsler İçin Egzersiz Yapın

Göğüsleri destekleyen kaslar vardır eğer bu kaslar güçsüz olursa göğüsleri destekleyemez ve sarkmalar oluşur.Bu nedenle düzenli olarak göğüs egzersizleri yaparak göğsünüz dik ve sağlıklı olur. Odak noktası olarak göğüs kaslarınız,  pektoral kaslar, omuzlar ve üst sırt kaslarınız  güçlü olmalıdır .Bu kaslarında güçlü olması için 3-4 set 8-10 tekrarla alta verilen egzersizleri yapın.

Dambıl göğüs baskı

İki elinize dambılları alarak yerden yüksekte sadece sırtınızı yaslayabileceğiniz kollarınızın boşlukta olacak şekilde uzanmalısınız. uzandıktan sonra ellerinizdeki dambılları göğüs hizzasında düz bir şekilde kaldırıp indirirken de dirseklerinizi kırarak göğsünüzün hemen yan tarafına indirerek yapmanız gerekiyor.

Şınav

Ellerinizin omuz genişliğinde açık olup vücudunuzun düz ve kalçanızın içerde olarak sadece kollarınızdan güç alarak yapılması gerekiyor.

4: Sigarayı Bırakın

Sigara görüş bölgesinde bulunan elastinin parçalanmasına sebep olmaktadır.Elastin maddesi göğüslerin esnek ve genç görünmesinden sorumludur.İçilen sigara ise bu elastinin parçalanmasına sebep olmaktadır.Sadece göğüslerde değil cilt üzerinde de sarkmalar ve büzüşmelere sebep olmaktadır.

5: Destekli Sütyenler Kullanın

Yapılan araştırmalarda gündelik hayatta kadınların %70 i yanlış sütyen kullanımından dolayı rahatsızlık duyduğunu belirtmiştir.Bu yüzden doğru sütyen kullanımı ile hem rahatsızlıkları hem de sarkmaları önleyebilir,göğüsleriniin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.Bu konuda kararsız ise bir doktor tavsiyesi ile hareket etmenizi öneriyoruz.

Rating: 3.1/5. From 17 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.