Günlük Hayatta Alınan Zararlı Toksinler Nelerdir ?
Takip Et : Üye Girişi

Merhaba sevgili okurlarımız. Günlük hayatta farkında olmadan bize yavaş yavaş zarar veren ve uzun yıllar sonunda birikip zarar veren bazı maddeler vardır.Bazı gizli kimyasallar vücudunuzda kademeli olarak ilerler.Sağlığınızı korumak için dikkat etmeniz gereken en çok kullandığınız ürünler ve gıdaları sizler için listeledik.

1: Diş Macunları

Araştırmacılar şampuan,el jöleleri ve diş macunlarında ‘Triclosan adlı kanserojenik bir madde olduğu uyarısında bulundu.Hormonların çalışmasındaki olumsuz etkisi olduğu söylenmektedir.Dünya Sağlık Örgütü şimdilik bu maddenin kullanıcılar tarafından kullanmaması için olumsuz bir çalışma olmadığını söylüyor.Bu yüzden mümkün olduğunca doğal ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

2 : Sakızlar

Sakızda ilgili bir varsayım, sakız yutulmuyorsa sağlık açısından endişe duyulması gerektiği söylenmektedir.Bununla birlikte ağızdaki duyulardan direk olarak emilime geçen sakızdaki maddeler,çok hızlı bir şekilde kan dolaşımına geçmektedir.Bu maddeler midede asidik ortamdan geçmediği için inhibe olmaz.Bu durumlardan dolayı sakızı tehlikeli görüyoruz.

3 : Tek Kullanımlık Pet Şişeler

Plastik pet şişeler petrol ürünüdür. Normal şartlarda pekte sorun olmamasına karşın özellikle sıcak güneşli havalarda sorun oluşmaktadır.Petrol esaslı toksinler sıcaklıkla birlikte ortaya çıkmaktadır.Süreç çok yavaş işlemekte ancak sağlığa zararlı etkileri ufak ufak birikmektedir.Cam ambalaj kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

4 : Araç Kokuları

Araç kokularında formaldehit oluşturmak için ozana zarar veren organik bileşik terpen maddesi tercih edilmektedir.Baş ağrısı,kulak ağrısı,baş dönmesi,alerji gibi risklerini arttırdığını bilmenizi istiyoruz.

5 : Evlerde Kullanılan Kimyasal Temizlik Ürünleri

Çevreye, doğaya,suya zarar verdiğini düşündüğümüz temizlik ürünlerini evlerimize rahatça sokmaktayız.Özellike kullanılan bu kimyasallar solunum yoluyla ciğerlerinize zarar vermektedir.Bu kimyasallar yerine temizliklerde sirke kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yakın zamanda bu konuda bir yazı hazırlayacağız.

6 : Toksit Kimyasal Kozmetik Ürünleri

Cildinize uyguladığınız madde her ne olursa olsun bunun ortalama %60 ‘ı emilmektedir. Faydalı zararlı bu maddelerin yarısından fazlası emilmektedir. Bu kimyasallar yerine doğal alternatif ürünleri ve gıdaları tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Ek olarak kozmetik ürünü alacaksanız,EDTA, Disodyum EDTA ve Sorbik asit,paraben,İzopropil Alkol SD-40,(SLS),parabin gibi maddelerin içinde bulunmamasına özen gösteriniz.

 

   – Bazı Gıdalar –

 

7 : Rafine Şeker

Normal olarak şeker karaciğerde depolanır. Ancak fazla tüketim sağ asidi şeklinde kana gönderilir ve göbek,basen gibi yerlerde yağ olarak depolanır.Ayrıca kama geçe bu denli şekeri dengelemek için kemiklerde kalsiyum kana geçmekte ve ilerde kemik sorunlarına davetiye çıkarmaktadır.

8 : Hazır Pratik Erişteler

Pratik eriştelerin plastik kutularından özellikle sıcak su döküldüğünde (100 derece) bu plastik maddelerin gıdaya geçtiği konusunda uyarıyoruz.Buna ek olarak glikoz ve çin tuzu bulunan bu hazır erişteleri tüketmenizi tavsiye etmiyoruz.

Rating: 5.0/5. From 4 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 24 Ekim, 2017
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 2 • Zehra Demirel
  22 Şubat, 2017

  Ellerinize sağlık başarılarınız daim olsun

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla
  • Emir Kaboğlu
   22 Şubat, 2017

   Teşekkür ederiz Zehra hanım.

   No votes yet.
   Please wait...
   Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.