Toprak vs Çimento – Seçim Senin
Takip Et : Üye Girişi

İnsanlar toprağa basarak ve topraktan çıkan besinlerle beslenerek sağlıklı yaşayabilecekleri bir ruha ve bedene sahiptirler ve insan fıtratı da bunun üzere yaratılmıştır.

Fakat zamanla gelişen teknoloji insanları topraktan uzaklaştırmış ve betonlaşmış yaşam alanlarına çekmiştir. Sağlıklı bir insan toprakta yetişen meyve-sebzeleri ve toprak üzerinde büyüyüp gelişen hayvanları tüketmesi gerekirken; ambalaj içerisindeki suni yiyeceklere yönelmiştir. Doğal yaşamı kabullenmiş, işi toprakla ilgili olan, toprakla haşır neşir olan insanlara baktığımızda -yapay gıda olarak adlandırdığımız- fabrikaların kimyasal ürünlerine ihtiyaç duymadıklarını görürüz.  Hazır gıda -fast food- firmaları da insanların bu hakikatlerinin farkındadır. Kasaba ve çiftlik benzeri yerlerde fast food ürünlerini görmekte bu yüzden oldukça zordur. Özellikle sayısı çok fazla olan fast food zincirlerinin bu bölgelerde olmaması tesadüf de sayılmaz. Betonlaşmanın fazla olduğu bölgelerdeki insanlar topraktan alamadıklarını, nötrleyemedikleri enerjilerini, günün stres ve sinirlilik hallerini , fast food zincirlerinin onlara sundukları en kolay yiyeceklerle atmaya çalışırlar. Bol buzlu ve gazlı içeceklerle kendilerini iyi hissedeceklerini bilir ve bu hisse hiç zorlamadan ulaştıkları içinse mutlu olurlar. Halbuki bu hissin sadece anlık olduğunu ve bedenlerinde yaratacağı olumsuzlukları bilip göz ardı ederler.

Fast food zincirlerinin bizlere sunduklarına daha gerçekçi baktığımızda; ayağı toprağa basmadan, gün ışığı dahi görmeden yetiştirilen, ekonomik kazanç için kimyasallarla daha hızlı büyütülüp kesim aşamasına getirilen, yapay olarak döllendirilen hayvanlarla yine son teknoloji topraksız üretilen bitkisel gıdaların bize bilinçaltından dayatıldığını görürüz. Bu gıdaların yoğun tüketimi insan sağlığı üzerindeki ağır tehditleri hiç bir kurum tarafından reddedilemeyeceği gibi Nobel ödüllü Doktor Veronesi’nin yaptığı araştırmalar sonucunda da kanserin yüzde yüz hayvansal gıdalardan kaynaklandığı ortaya çıkmıştır. Şöyle bir gerçek de vardır ki fast food firmaları insanların ruh halleri, hal ve hareketleri hakkındaki bilgileri son derece iyi kavramış, profesyonel elemanlara sahiptir.

Fast food firmaları bize kışın ortasında buzlu kola içirmeyi başarabiliyorlarsa; bir daha düşünmek gerekir.

Makineye karşı savaşını kazanacak mısın yoksa betonların arasında kimya yemeye devam mı edeceksin ?

Her zaman olduğu gibi tabi ki de seçim senin.

 

No votes yet.
Please wait...
Son düzenleme : 30 Eylül, 2017
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.