Ana Sayfa Tarım ve Hayvancılık İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme

0
İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme

Instagram, kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşmalarına, diğer kullanıcıları takip etmelerine, gönderileri beğenmelerine ve yorum yapmalarına olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. Facebook’a aittir ve aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı vardır.

Kullanıcılar, içeriği o konuyla ilgilenen diğer kullanıcılar tarafından keşfedilebilir kılan hashtag’lerle fotoğraf ve video paylaşabilir. Ayrıca içeriklerini yayınlarında görmek için diğer kullanıcıları takip edebilir ve gönderileri beğenip yorum yapabilirler. Ek olarak, kullanıcılar birbirlerine özel olarak mesaj gönderebilir veya grup sohbetleri oluşturabilir.

Instagram hesabınızı silmeye hazırsanız, bunu aşağıdaki adımları izleyerek bir bilgisayardan yapabilirsiniz:

1. Instagram’ın web sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın.

2. Ekranınızın sağ üst köşesindeki “Profili Düzenle” düğmesine tıklayın.

3. Sayfanın en altına gidin ve “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” bağlantısını tıklayın.

4. Açılır menüden hesabınızı devre dışı bırakma nedeninizi seçin ve onaylamak için parolanızı yeniden girin.

5. “Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak” düğmesine tıklayın ve Instagram’a veda edin!

Instagram hesabınızı sildiğinizde, tüm fotoğraflarınız, videolarınız ve verileriniz kalıcı olarak silinecektir. Bu bilgilerden herhangi birini saklamak istiyorsanız, instagram hesap silmeden önce indirmeniz gerekir.

Instagram’da sizi takip eden kişilerin hiçbiri, hesabınızı sildiğinizde artık fotoğraflarınızı veya videolarınızı göremez. Aynı şekilde izleme listenize eklediğiniz tüm kişiler de kaldırılacaktır.

Bir Instagram hikayesinin parçası olarak paylaştığınız tüm fotoğraflar ve videolar, hesabınızı sildiğinizde kalıcı olarak silinir. Bu, herkese açık hesaplara veya gruplara gönderdiğiniz tüm Hikayeleri içerir.

Instagram’da gönderdiğiniz veya aldığınız tüm doğrudan mesajlar, hesabınızı sildiğinizde kalıcı olarak silinir. Bu, herkese açık hesaplara veya gruplara gönderdiğiniz tüm mesajları içerir.

Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bıraktığınızda:

-Profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz, siz tekrar giriş yaparak yeniden etkinleştirene kadar gizlenecektir.

-İnsanlar sizi Instagram’da bulamaz veya uygulama üzerinden sizinle iletişim kuramaz.

-Bir işletme hesabınız varsa, insanlar yine de işletme bilgilerinizi (örneğin: iletişim bilgileri, kategori) görebilir, ancak gönderilerinizi veya hikayelerinizi göremezler.

Instagram hesabınızı bir bilgisayardan geçici olarak devre dışı bırakmak için:

1) Ekranın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınıza tıklayarak profilinize gidin.

2) “Profili Düzenle”yi tıklayın.

3) Aşağı kaydırın ve “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” seçeneğini tıklayın.

4) “Hesabınızı neden devre dışı bırakıyorsunuz?” seçeneğinin yanındaki açılır menüden bir seçenek belirleyin. ve şifrenizi tekrar girin. Ardından “Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak”ı tıklayın.

Instagram hesabınızı silmek istediğinizden eminseniz işlem aslında oldukça basittir. Hesabınız bir kez gittiğinde sonsuza dek gittiğini unutmayın bu nedenle devam etmeden önce kesinlikle emin olun.

Instagram hesabınızı sildiğinizde fotoğraflarınız, videolarınız ve takipçileriniz silinecektir. Bu nedenle, kaydetmek istediğiniz herhangi bir şey varsa, instagram hesap silmeden önce bunu yaptığınızdan emin olun. Instagram’a veda etmeye hazır olduğunuzdan emin olduğunuzda, hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları izleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.