İyi Bak Kendine Site İncelemesi
Takip Et : Üye Girişi

iyibakkendine.com ® portalı çevrimiçi dünyada güvenilir ve bilimsel sağlık bilgisi sunma misyonuyla yayın hayatına başladı. Portal insanlar için önem arz eden her türlü sağlık konusunda bilimsel kaynaklara dayanan bilgiler, destekleyici veriler ve referans materyaller sunuyor.

Sitenin editörleri

  • Sağlık sektöründen en yeni haberler
  • Tıbbi grafikler, animasyonlar ve çizimler
  • İnteraktif araçlar

ile kullanıcılarına kapsamlı bir içerik sunmayı amaçlıyor. Editörler izleyicilerin sağlık konularıyla ilgili en çok ihtiyaç duydukları bilgileri tespit edip bu konuda en güncel bilimsel araştırmaları derliyor. Bunları en anlaşılır, en özlü ve en bilgi verici şekilde derleyip kullanıcılarının bilgisine sunuyor. Portalın misyonu ise internet kullanıcılarının sağlık konularıyla ilgili en çok sorduğu soruları tespit edip bunlarla ilgili en güvenilir, en bilimsel, en anlaşılır bilgileri sunmak.

Portalın A’dan Z’ye hastalıklar bölümü ruh sağlığından kalp sağlığına, kanserden diyabete, göz hastalıklarından hormon bozukluklarına kadar akla gelebilecek her dalda detaylı veriler, istatistiki veriler, hastalıklar hakkında en detaylı ve kapsamlı bilgiler, teşhis ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi veriyor. Sunulan bilgiler açıklayıcı ve anlaşılır görsellerle destekleniyor.

Günümüzde insanların en çok merak ettiği konuların başında doğal tedavi yöntemleri yer almakta. Portal bu konuda da zengin bir içerik sunmayı amaçlıyor. Bu kapsamda çeşitli hastalıklara, hastalıkların belirtilerine iyi gelebilecek ve tedavi sürecini destekleyecek doğal fikirler sitenin en önem verdiği konular arasında.
21. yüzyılın en büyük sorunlarından biri olan kilo yönetimi ve sağlıklı beslenme konularına da portalda önemli bir yer ayrılıyor. Sağlıklı beslenmenin incelikleri, kilo alma ve kilo verme sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, en etkili fitness ve egzersiz programları, yoga, meditasyon gibi rahatlatıcı teknikler hakkında detaylı bilgilere de sitede yer veriliyor.

Hamilelik, annelik, bebek sağlığı ve çocuk sağlığı da hiç şüphesiz bir sağlık portalının olmazsa olmazlarından. İyi Bak Kendine ® bu konuda da kapsamlı içerik sunmayı vaat ediyor. Özellikle çocuklarda görülen hastalıklar, yeni doğan bebek bakımı, hamilelere yönelik kişisel bakım ve sağlık bilgileri ve hatta çocuk eğitimiyle ilgili konuların toplandığı kategori bu konuda doyurucu ve bilimsel içerik sunmayı hedefliyor.

Portalın Aile ve Yaşam bölümünde ise hayatımızın birçok çeşitli alanında kullanabileceğimiz işe yarar bilgiler sunulmuş. Evde kendi yöntemlerinizle doğal sinek kovucu üretmekten sevimli dostlarımızın yani evcil hayvanlarımızın bakımına kadar birçok konu bu kategoride ele alınıyor.

Sağlık hiç kuşkusuz doğru bilginin hayati önem taşıdığı alanlardan biri. Portalın en önemli amaçlarından biri internet ortamında kullanıcıların doğru ve güvenilir, bilimsel ve akılcı sağlık bilgilerine en kolay yoldan ulaşmalarını sağlamak. Ayrıca kullanıcıların sitenin iletişim bilgileri yoluyla editörlere ulaşarak merak ettikleri konularda içerik talep edebiliyor olması da sitenin kullanıcılarla iletişime ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi.

Biz de gidabilinci.com ekibi olarak iyibakkendine.com ®’a yayın hayatında başarılar diliyoruz.

Son düzenleme : 14 Ocak, 2018
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2018 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz. Hasta Karyolası - - Hasta Yatakları - - Hasta Yatağı