Kanser Teşhisinde Yeni Yöntem CTC keşfedildi
Takip Et : Üye Girişi

Kanser teşhisinde yeni yöntem CTC keşfedildi.Gün geçtikçe gerek gıdalar gerek kimyasallar çevre kirliliği sebebiyle kanser hastalıkları her geçen gün artmaktadır.WHO( Dünya Sağlık Örgütü) yaptığı açıklama 2030 yılına kadar kanser hastalıklarının 20 milyon civarında olması beklediği yönünde açıklamalarda bulundu.

Yapılan yeni araştırmalar hızla devam etmekle beraber bulunan CTC teknolojisi kanser anlamında ciddi bir adım atıldığı anlamına gelmektedir.Bu buluşun en önemli özelliği kanser tedavisinde erken teşhis etmesidir.Kanser henüz çok küçük boyutlarda iken kanda yapılan testler sonucunda henüz gelişmeden kanser hücresini tespit edebilmektedir.

 

Piyasada bulunan kanser tespit yöntemleri kanser hücresinin tespit edilmesinden sonra tümor oluşumunda itibaren tespit edilebilirken CTC yöntemi ile henüz kanda bulunan hücreler sayesinde kanser tespit edilebilmekte ve gerekli tedbirler alınabilmektedir.

Kanser henüz en başında kanda tespit edilebilecek

Ülkemizde henüz çok yeni bir yöntem olsa da zamanla dahada yaygınlaşacağı düşünülüyor. Amerika Pensilvanya üniversitesi tarafından çıkarılan bu yeni yöntemle birlikte kanser konusunca ilerleme kaydedileceği görüşündeyiz.icadın ana fikir sahibi ise yaptığı açıklamalarda ”kanser hücreleri kan içinde milyonda bir olarak dolaşmaktadır.Biz ise bu yeni teknoloji sayesinde ses dalgalarını kullanarak bu milyonda bir hücreyi tespit edebilmekteyiz” açıklamalarında bulundu.

 

Kanser Hücre Tespitiyle Beraber Hangi Tür Kanser Olduğu da Belirlenebiliyor:

Ayrıca bu yeni yöntemle beraber kanda sadece kanser hücresi değil,kanser hücrelerinin türüde belirlenebilmektedir.Kan hücresine verilen bir sıvı sayesinde kanser hücresinin türüde belirlenebiliyor.Bu sıvı sadece kanser hücresine etki ederek sayısı,türü, ne kadar bulunduğu gibi bir çok özelliği ortaya çıkarmaktadır.

Kanser Tespit Sonrasında Yine Bir çok Faydaları Var

Kanser olan birinin tedavi esnasında tedaviye nasıl tepki verildiği de bu yöntem sayesinde tespit ediliyor.Yani kan hücreleri incelenerek kanser esnasında ilaçların dahi etkisini,kanser sayısındaki azalma veya artmayı ctc yöntemi sayesinde tespit etmeyi mümkün kılan bu yöntem kanser adına yapılan önemli bir buluş olduğunu ortaya koymaktadır.

Ayrıca yapılan bu yeni yöntem 20 kat daha hızlı bir sonuç elde etmek lüksüne sahip olabiliyoruz.Bu yaklaşık olarak bir kan hücresini 10 dakika gibi bir zamanda analiz edebilmektedir.Bu süreyi daha da kısaltmak için çalışmalar devam etmektedir.

Ayrıca Sağlık bakanlığı KETEM in videosunu İzlemenizi Tavsiye Ederiz

No votes yet.
Please wait...
Son düzenleme : 20 Haziran, 2018
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.