Karıncalardan Nasıl Kurtulurum Kesin Doğal Çözüm Nedir
Takip Et : Üye Girişi

Pek çoğumuzun büyük sorunlarından biri evde karınca, pire, tahtakurusu gibi haşaratların evde dolanmasıdır. Karıncalar  koloni halinde yaşarlar ve çok kısa bir zamanda da bütün evi sarabilirler. Bu yüzden erken müdahale edilmelidir.Peki evden karıncaları nasıl uzaklaştırırız, karıncalardan doğal yöntemlerde öldürmeden nasıl uzaklaştırırız bu konuda değineceğiz.

Karıncalar yiyecek bulabilmek için evlere girmektedirler. Ortada bırakılan yiyecekler için, yere dökülmüş olan kırıntılar için ve pek çok artık yüzünden evlere girmektedirler.Bu karıncalardan kurtulmak için neler yapabiliriz ?

Öncelik karıncalar eve nerelerden giriyor bunu bulmalıyız. Karıncalar daha çok kapı dipleri, pencere pervazları, eşik gibi yerlerden girerler ve çizgi oluşturarak ilerlerler. Yerlerini bulduktan sonra giriş yerlerine vazelin, koli bandı ve talk pudrası gibi şeylerle kapatılabilir. Küçük deliklerde tutkal ,flaster, silikon ve macun gibi şeylerle kapatılabilir.

Karıncaların dolanmış olduğu alanlar çamaşır suyu, nane yağı, limon suyu, tarçın kabuğu karıncaları uzaklaştırmak için yararlı olmaktadır.

Özellikle mutfak temiz tutulmalıdır. Mutfağa gelen karıncalar daha çok  izci karıncalar olur. Bu karıncalar da burada yiyecek olup olmadığını araştırırlar ve diğer karıncalara haber verirler. Bu yüzden mutfak temiz tutulmalı, yağlı, şekerli artıklar temizlenmelidir. Reçel, bal vb. şekerli şeylerin dışı güzelce temizlenmeli öyle saklanmalıdır. Yiyecekler kapalı kutularda saklanmalıdır.

Karıncaları Evinizden Uzaklaştıracak Doğal Yollar

Karıncalardan kurtulmak için şu doğal yöntemler kullanılabilir;

— Toz kömür

— Tebeşir tozu hattı

— Zerdeçal

— Tarçın

— Narenciye yağı

— Siyah ve kırmızı biber yağı,kırmızı şili biberi

— Vazelin(kapı ve pencereler için )

— Bebek pudrası (talk pudrası)

— Toz temizleyici

— Elma sirkesi ve su karışımı

— Mısır unu

— Kahve telvesi

— Yosun kumu ve silikon köpük

Karınca Kovmak İçin Borik Asit

Karıncalar ile müdahale için doğal ve etkili olan bir yöntemdir. Eczanelerden temin edilebilmektedir.

1 yemek kaşığı borik asit şeker, fıstık ezmesi gibi karıncaların hoşuna giden tatlı gıdalarla karıştırın ve karıncaların ulaşabileceği alanlara koyun. Karıncaların bu karışımın üzerinden geçmeleri dahi etkili olacaktır. Fakat evde küçük çocuk varsa veya bir hayvan besliyorsanız eğer çok dikkatli olunmalı, ulaşamayacakları alanları koyulmalıdır.

Kokularla Karıncalar Evden Nasıl Uzaklaştırılır

Karıncalar şimdi sayacağımız bu kokuları sevmezler ve bu kokuların olduğu alanlardan uzak dururlar.Bu kokular;

— Sarımsak kokusu

— Kâfur kokusu

— Biber kokusu

— Nane kokusu

— Lavanta kokusu

— Defne yaprağı kokusu

— Sirke kokusu

— Karanfil kokusu

Bu bitkiler ezilip karıncaların hoşuna giden şeker ve un gibi şeylerle karıştırılıp karıncaların olduğu alanlara bırakılmalıdır.

Sağlıkla kalın..

 

 

 

Rating: 4.7/5. From 6 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.