Kasları eritmeden nasıl yağ yakılır
Takip Et : Üye Girişi

Kas kaybı yaşamadan, kasları eritmeden nasıl kilo verilebilir ve yağ yakılabilir…

Kilo vermede asıl önemli olan faktör şudur ki; kas ne kadar fazlaysa yağ yakımı da o kadar fazla olur. Kas ve yağ vücutta bir düşman gibidirler. Kaslarınız ne kadar fazlaysa o kadar hızlı yağ yakılmaktadır.

Kahvaltı ve ara öğünlerde bolca meyve ve sebze tüketin

Ara öğün sonrası tüketilen meyve ve sebzeler vücuttaki kalori miktarını düşürür ve vücuttaki kan şekerini dengeleyen lif bakımından zenginleştirilmiş olur.

Her ne olursa olsun antrenman yapmasak bile günde en az kilo başına 1gr protein almalıyız.Örnek olarak 70 kilo olan biri en az 70 gr protein tüketmek zorundadır.

Kas kitlemizi arttırmak yeterli karbonhidratla bolca protein tüketilmesinden meydana gelir.

Günlük olarak daha fazla süt ve yoğurt tüketerek protein ihtiyacına ek bir katkı sağlayabiliriz.Ayrıca yapılan araştırmalarda günlük süt ve yoğurt tüketen kişilerin % 60 daha az kilolu olduğu gözlenmiştir.

Egzersizden 1 saat önce protein ve karbonhidrat takviyesi yapın

Egzersizden önce karbonhidrat ve protein tüketmek önemlidir.Tabi ki tıka basa doymamak gerekir.Ufak bir atıştırma tarzında olmalıdır.En güzel olarak taze doğranmış meyveyle sütü karıştırıp içmek en sağlıklısı olacaktır.

Sağlıklı karbonhidrat tüketmeliyiz

Karbonhidrat ihtiyacını ekmek yerine tam buğday meyve sebze yulaf fındık ceviz gibi ürünlerle karşılamak daha doğru olmaktadır.İçlerinde bulunan lif ve omega-3 sayesinde doyma hissi gelir ve sindirim kolaylaştırılmış olur.

Mümkün olduğunca yeşil yapraklı bolca sebze tüketin

Her yemekte az da olsa yeşil sebze tüketmeliyiz.Yapılan araştırmalara göre yeşil yaprakları sebzelerde bulunan folat ve b vitamininin 9 kat daha hızlı kilo verdirdiği gözlemlenmiştir. Ayrıca sebze salatasına 1 kaşık yağ döktüğümüz taktirde eriyen vitaminleri de bu yağlarla vücuda almamız mümkündür.

Sabah kahvaltılarına dikkat

Akşam her şeyi güzel yapıp gece uyuduktan sonra sabah çok geç kalkmamız pek iyi olmayacaktır. Gece yatarken yağsız bir bardak süt içmek iyi olacaktır.Sabah kalktığımızda yağsız peynir ve süt tüketerek daha az kalori alınabilir.

Diğer önemli maddeler

-Antrenman öncesi ve sonrasında protein alımı yapmak gereklidir.Antrenman sonrası yorulan hasar gören kasların tamir edilmesi için proteine ihtiyaç vardır.

-Kas kütlesi artmasıyla yağ yakımı hızı artmaktadır.Bu yüzden ağırlık kaldırıken günden  güne ağırlık miktarını az da olsa arttırmalıyız.

-Stresi uzaklaştırın stres her yönden vücudu olumsuz etkilemektedir.

-Akşam ve gece saatlerinde karbonhidrat alımında uzak durun.

Ek olarak Protein Tozları Hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz: https://gidabilinci.com/whey-protein-tozunun-5-yan-etkisi-ve-zararlari-nelerdir

 

Rating: 3.7/5. From 6 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 2 Aralık, 2017
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 1 • Ayten
  15 Şubat, 2016

  Sporculara faydalı olacaktır.

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.