KFC de Skandal! Kullanılan Buzlarda Dışkı Kalıntısı Rastlandı
Takip Et : Üye Girişi

BBC’nin yayımladığı habere göre ülkemizde 20 den fazla şubesi bulunan dünyaca nam salmış tavuk restoranı kullandığı buzlarda fekal kaynaklı bakterilerin bulunduğu buzlara rastlandığını haber yaptı.

İngiliz haber kanalı BBC de yayımlanan bir program olan ‘Kısaca İngiltere’ adlı programda yapılan bir gizli araştırma sonra KFC fast food zincirinin kullanıldığı buzlarda dışkı kalıntısını rastlandı.

Her bölümde gıda hijyeni ile ilgili araştırmalar yapan programda bu hafta KFC yi araştırmaya koyuldu.Araştırmacılar Loughborough Costa’da gittikleri KFC restoranına araştırmada bulundu. Bir müşteri olarak içeri giren araştırmacılar soğuk bir içecek istedi. Bu içeceği alıp Leeds Beckett Üniversitesi’nde labaratuvara götürdü ve araştırmalar sonucu fekal (dışkı) kaynaklı bakterilere rast geldiğini duyurdu.Araştırmacılar ‘Eriyen buzdaki suyun içinde fekal kaynaklı bakteriler mevcut ve bu bakteriler hastalık yapacak bir düzeyde’ olduğunu söylemiştir.

 

Restoran yöneticisi bu olay sonucu tüm çalışanlarına eğitim vereceğini duyurdu.

Üniversitenin yaptığı açıklamaya göre fekal bakterinin kaynağı insan.Yani suda bir kirlilik yok fakat çalışanlar hijyen ve sanitasyon kurallarına uymadıkları için bu kirliliğin ortaya çıktığını söylemiştir. Buradan da anlaşılacağı üzere bir şirket ne kadar temiz olursa olsun çalışanları hijyen kurallarına uymadığı sürece bu hijyenin bir önemi kalmamaktadır. Bu yüzden çalışanlara gerekli hijyen ve sanitasyon eğitimi verilmesi gerekmektedir.

No votes yet.
Please wait...
Son düzenleme : 20 Haziran, 2018
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.