Kilo Verdiren Otlar Ve Baharatlar Nelerdir
Takip Et : Üye Girişi

Kilo vermeniz için her yerde dolaşan reklamlarda tanıtım haplar, ilaçlar sizlere cazip gelebilir ancak %90’ı kandırmadan başka bir şey değildir.Bu konuda bir çok yazıda geçen zayıflama çayları etkili olabilir ancak otları da unutmamak gerekir.Sindirime faydaları, hormonlar düzenleme etkileri,metabolizmayı hızlandırma gibi bir çok etkisi bulunmaktadır.Bu yazımızda zayıflamanız için en etkili otları sizler için derliyoruz. Diyetinize bu otları ekleyerek daha kolay, etkili ve hızlı bir şekilde zayıflayabileceksiniz.Şimdi bu otlara göz atalım:

Kilo Vermenize Zayıflamaya Yardımcı En Etkili Otlar Nelerdir?

1: Maydanoz

Maydanoz en lezzetli garnitür ve salatalara eklenebilecek otlardan biridir.Bununla birlikte kilo vermenize yardımcı olacak en etkili gıdalardan biri olmaya aday gösterilebilir.Doğal bir idrar söktürücü olan bitki, içeriğindeki lif sayesinde sindirimi kolaylaştırır, çok yemenizi önler ve su alıp şişerek midede daha çok yer kaplar. Bu şekilde daha erken doyarsınız ve çok yemenin önüne geçmiş olursunuz.

Aynı zamanda maydanoz yüksek kan seviyeleri düşürme etkisi bulunmaktadır.Şeker hastalarının kandaki şeker durumlarını kontrol edebilmeleri için en etkili gıdalar arasındadır.

2: Biberiye

Biberiye, anti- inflamatuar özelliklere sahip antioksidanlar açısından zengindir.Bu antioksidanlar kan şekeri seviyenizi düşürür.Bu etkileriyle kilo vermenizde yardımcı olacak, çok yemenizi, erken acıkmanızı önleyecek ve metabolik rahatsızlıkların önüne geçmiş olacaksınız.Özellikle biberiyedeki karnosik asit maddesi obezite için gelecekte kullanılabileceği düşünülen çalışmalar devam etmektedir.

3. Kekik

Kekikte bulunan polifenol ve flovonoidler insülin hormonun salgılanmasını engelleyen enzimleri inhibe eder. Yani kan şekerinizi dengelemek için insülin salgılanmasını teşvik eder.Meksika’da yapılan araştırmalarda kekiğin diyabet yönetimi için kullanılabilecek en etkili otlar arasında olduğu tespit edilmiştir.Ayrıca kabızlığı önleyip, şişkinliğe karşı yardımcı olur.Bu sayede de zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

4: Nane

Nane, bir çok üründe koku ürünü olarak kullanıldığının farkındayız. önemli bir bilgiye değinelim çünkü nanenin kokusu iştahı bastırma özelliği bulunmaktadır.Bu sayede nane kokusuyla erkenden acıkmanın önüne geçebilirsiniz.Buda kilo vermede sizlere büyük yardımları olacaktır.

Nane yaprağından alınan yağın,sindirimi düzenleyici,hazımsızlık ve gazı önleyici etkisi keşfedilmiştir.Bu yüzden her fırsatta nane tüketmeye özen gösterin. Yanı başınızda ufak bir saksı ile nane yetiştirebilirsiniz.Kokusu hem sizi ferahlatacak hem de erkenden acıkmanızı önleyecektir.

5. Adaçayı

 

Stres kilo alma üzerinde ciddi olumsuz etkileri bulunmaktadır. Stres altında ve sıkılan kişiler daha çok yemek yemeye yönelmektedir.Aynı zamanda stres hormonu kortizol,kan şekeri düzenini bozar, yağ depolanmasını arttırır ve kilo almanıza sebep olur.Bu yüzden stresi azaltmak ve bedeninizi sakinleştirmek için ada çayı tüketmenizi tavsiye ediyoruz.İçindeki besin maddeleri sayesinde sakinleşmek ve stresi uzaklaştırmak için ada çayı en etkili otlar arasında yer almaktadır.

Zayıflamak için beslenme düzeni çok önemlidir. Beslenmeyi dengeye koyduktan sonra bu otların da yardımıyla daha hızlı ve etkili bir şekilde zayıflayabileceksiniz.

Mutlu ve Sağlıklı Günlere… Gıda Müh. Emir Kaboğlu

 

Rating: 3.1/5. From 17 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 11 Şubat, 2018
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.