Lokum Gibi Yumuşak Kavurma Tarifi
Takip Et : Üye Girişi

Kurban bayramının gelmesi ile birlikte et tüketimi bir hayli artmaktadır. Bununla birlikte etin ilerleyen zamanlarda tüketilmesi için bazı muhafaza yöntemleri yer almaktadır. Bunun en yaygını olarak kavurma karşımıza çıkmaktadır.

Kavurma etler güven açısından en sağlıklı muhafaza yöntemidir. Hiç bir katkı maddesi kullanmadan eti uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Yazımızda en lezzetli şekilde yumuşak lokum gibi et nasıl yapılır buna değineceğiz.

Öncelikle kavurma işleminde en dikkat etmeniz gereken nokta tuzdur. Genel olarak bütün yemeklerde tuzu en son eklemeliyiz. Tuzun ilk pişirmede eklenmesi etin içindeki suyun dışarı çıkmasına sebep olur. Bunun sonucunda ise sıcaklık etin iç kısmına tam olarak giremez ve et sert bir hal almış olur.

Lokum Gibi Yumuşak Kavurma Tarifi

  • Pişireceğiniz kadar et küp doğranmış
  • 2 diş sarımsak
  • Yarım soğan

Sarımsak ve soğanı doğrayıp kazana atın. Küp küp eti doğradıktan sonra kazana etın. Etler ne kadar büyük doğranırsa o kadar az dağılır. Tuzu en son atacaksınız. SU ve yağ atmayın. En kendi yağında pişmesi daha lezzetli olacaktır. Bu şekilde 40- 50 dakika kadar pişirin. Sürekli olarak tadına bakarak karar verebilirsiniz. En son tuzu attıktan sonra biraz soğumasını bekleyin.

Kavanoza eklerken eti koyduktan sonra üst kısmına yağlarını sürün. Yani etin hava almasını engelleyin. Bu şekilde uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

Kaynak: https://saracoglufaydalari.com/lokum-gibi-lezzetli-kavurma-nasil-yapilir-tarifi/

No votes yet.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.