Mehmet Öz Tavsiye Ediyor: Gece Uyurken Çarşafın Altına Sabun Koyun
Takip Et : Üye Girişi

Sağlık sorunları her gün karşımıza çıkmakla birlikte yaş ilerledikçe daha da artmaktadır. Maddi sıkıntılar, zaman, iş gibi bazı sorunlardan dolayı kendimize bakamıyoruz. Bazı durumlarda ilaçlar da fayda etmemektedir. Bu yüzden doğal yöntemleri de denemek gerekir. Şimdi dünyaca ünlü tıp doktorumuz Mehmet Öz hocamızın bir tavsiyesine yer vereceğiz.

En Sık Yaşanan Sorunlardan!

Bu yöntemin en faydalı olacağı kişilerin başında kemik, kas ve eklem ağrısı sorunları yaşayanlar yer alıyor. Günlük aktiviteler başta olmak üzere en çok çalışan organlarımız ayaklarımız ve kaslarımız olduğunu düşünebilirsiniz. Evet haklısınız, ancak ağrıların sebebi fazla hareket değil. Mehmet Öz’e göre bu ağrıların sebebi bir sorunun başlangıcı olmasıdır. Yani çok çalışmaktan kaslar kısa süreli ağırsa da uzun süreli kronik ağrılara dönüşmez. Eğer bu ağrılar varsa sağlığınızda iyi gitmeyen bir şeyler var demektir.

Eklem ve Kas Ağrıları İçin Sabun!

Özellikle gece uyurken uzun bir süreyi yatakta geçirmekteyiz. Bu esnada vücudumuza yapacağımız her fayda uzun süreli olacaktır. Aynı zamanda da rahat uyku almanızı sağlayarak, sabah dinç uyanmanıza yardımcı olacaktır.

Gece uyurken çarşafın altına 1 kalıp sabun koymanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde kas ve eklem ağrılarınız daha hafifleyecektir.

Çarşafın Altına Sabun Koymanın Mantığı Nedir?

Saçma bir yöntem gibi gelecek olsa da etkisi ciddi. Sabunda bulunan maddelerin çoğu uçucudur yani hava ortamında yayılır. İşte sabunda bulunan bir madde olarak sodyum klorür çarşafın altında buharlaşarak ortama karışır ve kas sisteminin rahatlamasına yardımcı olur. Sodyum klorürün kas gevşetici, cildi sakinleştirici etkisi vardır. Cilt üstünde gözeneklerin açılmasını sağlayarak oksijen geçişini hızlandırır. Bu sayede kaslarınız gevşeyerek ağrılarınız azalır.

Hem Kolay Hem Pratik!

gayet kolay ve basit bir yöntem olmakla birlikte ek olarak hiç bir işleme gerek bıraktırmaz. Aynı zamanda doğal bir etkisi vardır. yani hiç bir ilaç kullanmadan rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Hangi Sabunu Tercih Etmeliyiz?

Hemen hemen bütün sabunların kimyası benzer olmakla birlikte lavanta, zeytinyağı, kükürt gibi doğal aromalı sabunları tercih etmenizi öneriyoruz. Gece uyumadan önce ayak kısmına yakın olacak şekilde sabunu çarşafın altına koyarak uykunuza bakın. İstediğiniz her gece uygulayabilirsiniz. 3-4 gün gibi kısa bir sürede ağrılarınızın azaltığını hissedeceksiniz.

Rating: 3.6/5. From 65 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 12 Mart, 2019
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 3 • Cem
  12 Nisan, 2019

  Sodyum klorür mü buharlaşarak ağrıları azaltan? Ya bir tercüme hatası var, ya da kaynakta. Lavanta kokusunu anlarım, ama kusura bakmayın, sodyum klorür buharlaşarak ağrı azaltır demek biraz hatalı olmuş. Bir de kaynak yazsanız, daha güven verici olur. Ama yanliş da anlaşılmasın, sitenizi genelde beğeni ile takip ediyorum,

  Rating: 5.0/5. From 4 votes.
  Please wait...
  Cevapla
 • Nariye Er
  5 Mart, 2019

  Ayak topuğum çok ağrıyor,çekilen emarlardan filim ve sinir tekkiklerindende hiç bir sorun görülmüyor. topuk dikeni değil, bu yöntem iyi gelirmi acaba? Yoksa ağrı polikliniği kortizonlu iğne yapacak acak doktor oda kemiği eğer dedi.. cevabınızı bekliyorum..

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Cevapla
  • Emir Kaboğlu
   6 Mart, 2019

   Hafif ağrılar için bu kür tavsiye edilir. Doktorun tavsiyesine uyun ancak yine de bu yöntemi deneyebilirsiniz.

   Rating: 4.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
   Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.