Mısır Püskülü Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?
Takip Et : Üye Girişi

Merhaba sevgili okurlarımız. Mısır ülkemizde Karadeniz ve Akdeniz bölgesinde yoğun olarak olmak üzere ülkemizin hemen hemen her bölgesinde yetişen bir bitkidir.Mısırın bir çok faydası olduğu gibi mısır püskülleri de şifa kaynağıdır. Ayrıca manavdan aldığınız veya kendinizin ektiği mısırın hem meyvesini hem de püsküllerini tüketip daha verimli şekilde faydasını göreceksiniz. Bu mısır püsküllerini atmak yerine, kurutup kolay bir şekilde çayını yaparak tüketebilirsiniz.Şimdi mısır püskülü çayının faydalarına göz atalım:

Mısır Püskülü Çayının Faydaları Nelerdir

1:Mineral ve Vitamin Açısından Zengindir

Mısırın kendisi olduğu gibi püskülleri de vitamin ve mineral açısından zengindir.Potasyum,flavonoidler,saponinler açısından zengindir. Vitamin olarak C vitamini ve K vitamini açısından zengindir.Antioksidan yapısı sayesinde de kanser riskleri ve serbest radikallere karşı sizleri koruyacaktır.

2: Prostat Rahatsızlıklarını Önler

Prostat sisteminin daha sağlıklı bir yapıya gelmesine yardımcı olur.Özellikle ilerleyen yaşlarda meydana gelen prostat yaralarının iyileşmesine yardımcı olur.

3: Böbrek Sağlığını Korur

Böbreklerde meydana gelecek taş birikimini önlemektedir.Özellikle yaz aylarında böbreklerde meydana gelen iltihaplanmalar gibi durumları iyileştirmede etkisi vardır.Suyu az içen ve tuzu çok tüketen kişilerde sıkça oluşan böbrek sorunlarını engeller. Sağlıklı bir böbrek için mısır püskülü çayını tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

4: Yüksek Tansiyonu Engeller

Mısır püskülü çayındaki flavanoidler sayesinde kan basıncını dengeler.Bu sayede yüksek tansiyonu engelleyerek meydana gelecek olumsuzluklara karşı sizleri korur.

5: Diyabet ( Şeker Hastalığı) na Karşı Korur

Mısır püskülü çayında besin maddeleri sayesinde sizleri diyabete karşı korur. Ayrıca içeriğinde karbonhidrat ve şeker bulunmaz. Bu yüzden şeker hastaları rahatça içebilir. Aynı zamanda şeker hastalığına yakalanma riskini azaltmaktadır.

6: Damar Tıkanıklığını Önler

Vücutta ve damar içinde biriken kolesterolün atılması için etkili içecekler aras%

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.