Otizme Sebep Olan Tarım İlacı Herbıcıde : Roundup
Takip Et : Üye Girişi

OTİZME SEBEP OLAN TARIM İLACIYLA (HERBICIDE) TANIŞIN : ROUNDUP

Bir ay geçmiyor ki; Monsanto’nun amaçlarının çok da iyi olmadığını gösteren bir çalışma daha yayınlanmasın.
Arjantin’deki tüm tarım alanlarının kirletilmesinden tutun, dünyadaki arı neslini tehlikeye sokan herbisitler geliştirmek, izledikleri yok edici iş modelleri ile küçük çiftçileri saf dışı bırakmak ya da kendi karlarını maksimize etmek adına bizi GDO’lu yiyeceklere boğmak.
Monsanto; GDO’lu ürünlerin spesifik olarak, daha iyi pazarlanabilir, raf ömrü uzun ve daha etkili olabilmesi için tasarlandığını söylüyor.
Aslında bu ürünler temelde insanların tüketimi için tasarlanmamışlardır. Çünkü genetiği ile oynanmamış ürünler, vucudumuz için her zaman daha besleyici değerlere sahiptir. Buradaki en önemli ipucu, Monsanto adlı korkunç buzdağıdır.

GERÇEK TEHLİKE

Birçok çalışma gösteriyor ki; Roundup, yani Monsanto’nun zehiri, yani herbisitler, tüm gezegenin gelecek nesillerini zehirliyor.

Üç yılını biyoloji ve teknoloji arasındaki ilişkiyi inceleyen çalışmalara vermiş olan Stephanie Seneff’in, bu konu üzerine 170’in üzerinde yayınlanmış çalışması var. Bu çalışmalar, tüm dünya nüfusu üzerinde Roundup’ın ( herbisit ) uzun dönemdeki etkilerini ortaya çıkarmıştır.

Ortaya çıkan en korkunç sonuç nedir biliyor musunuz? Stephanie Seneff, 2025 yılında dünyadaki tüm çocukların yaklaşık yarısının otistik olacağını tahmin etmektedir. Bu çok sert bir ifade gibi görünse de, birçok klinik çalışmayla kanıtlanmış bir teoridir.

ROUNDUP NASIL OLUYOR DA BU KADAR ÇOK ÇOCUĞU ETKİLİYOR?

Roundup şu anda genel bir herbisit olarak kullanılıyor ve Monsanto pazarlamada önceliği, özellikle hazır GDO’lu Roundup tohumlarına vermiş durumda. Bu yine de nasıl bu kadar yaygın olduklarını açıklamıyor.

Burada önemli olan şunu anlamaktır: Roundup tüm dünyada üretilen mısır ve soyada kullanılan bir herbisittir. Ve bu ürünler, yüksek fruktozlu mısır şurubuna, soya da soya dolgu maddelerine dönüştürülür. Ve bu ürünler sayısız ürünlere dönüştürülerek raflardaki yerini alır. Bu demektir ki; milyarlarca insan her gün Roundup yüzünden zehirlenmektedir.

Aynı zamanda , soya ve mısır, sığır ve kümes hayvanı çiftliklerinde yem olarak da kullanılır. Bu demektir ki, et ve tavuk etlerimiz de Roundup sayesinde kirlenmiştir çünkü hiçbir filtre Roundup ‘ı doğal yollardan temizleyemez.

OTİZMLE BAĞLANTISI NEDİR?

Seneff’in çalışması göstermiş ki; birçok otistik çocuk aynı zamanda demir, çinko ve serum sülfat eksikliği çekmekte. Ve nöbetlerinde artış ve mitokondrilerinin yapılarında bozukluklar görülmüştür.

Seneff, bu semptomların sebebinin ağır bir şekilde Roundup’a maruz kalmaktan kaynaklandığına inanmaktadır. Monsanto Roundup ‘ın tamamen tehlikesiz olduğunu söylese de, Roundup’ın içindeki kimyasallar, otizm, ADHD, depresyon, Alzheimer hastalığı, ALS, Parkinson hastalığı gibi birçok hastalığa sebep olmaktadır.

NE YAPABİLİRSİNİZ?

Evdeki bütün GDO’lu ürünlerden kurtulun. Ve Monsanto’yla ilintili hiçbir yere paranızı harcamayın.

Healthy Holistic Living (1)

Çevirmen Notu:

Monsanto şirketiyle ilgili Sağlıklı Yaşıyoruz paylaşımından bilgi edinebilirsiniz. (2)

2016 yılı Eylül ayı’nda, Alman kimya ve ilaç devi Bayer, tohum ve tarım ilaçları üreticisi Amerikan Monsanto şirketini 66 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Bayer böylece dünyanın en büyük tohum ve tarım ilacı üreticisi haline geldi.

Öte yandan bu gelişme GDO’nun Avrupa’da yayılmasının önünü açacağı gerekçesiyle büyük tepki çekiyor…(3)

“Monsanto biyoteknolojik gıdanın güvenliğini garantilemek zorunda değil.
Biz mümkün olduğu kadar fazla satış yapmakla ilgileniyoruz.”
-Phil Angell (Monsanto İletişim Sorumlusu, NYTimes, 25.10.1998)

Çeviri : Hatice Gülay Şehirlioğlu

No votes yet.
Please wait...
Son düzenleme : 1 Mart, 2017
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.