Saç Dökülmelerine Karşı Aloe Vera Karışım Kürleri
Takip Et : Üye Girişi

Önceki yazımızda aloe veranın saç sağlığı üzerindeki etkilerine yer vermiştik. ( https://gidabilinci.com/aloe-veranin-saca-faydalari-nelerdir-sac-uzatma-kurleri ). Yazımız çok uzun olduğu için saç dökülmelerine karşı kullanabileceğimiz doğal ve bitkisel aloe vera kürlerini sizler için yazdık. Kürün yapımı, uygulanışı, malzemeler konusunda bilgi vereceğiz ve faydalarına değineceğiz.

Saç Dökülmelerine Karşı Aloe Vera Karışım Kürleri

1: Aloe Vera ve Soğan Suyu Kürü 

Saç için soğan suyu kürü geçmiş yıllardan beri bilinen ve kullanılan yöntemlerden biridir. Soğanda bulunan besin maddeleri saçların uzamasına yardımcı olur ve dökülmelerini engeller. Dermatoloji dergisinde yayımlanan yazıda soğan suyunun saç dökülmelerini engellediği kanıtlanmıştır. Bu yüzden soğan suyunun bu etkisi ve aloe vera bileşimi ile saç sorunları için bitkisel bir ilaç yerine geçebilecek bir etkisi vardır. Bu 2 maddenin besin ögeleri ile aloe veranın nemlendirici özelliği birleşerek doğal saç kremi yapabilirsiniz.

İhtiyacımız olan 1 çay bardağı karışım olacaktır. Bunun için bardağın yarısı soğan suyu ile kalan yarısı da aloe vera jeli ile doldurun. Karıştırdıktan sonra direkt olarak saçınıza uygulayabilirsiniz. 1 saat saçınızda bekletin ve güzelce ılık su ile yıkayın.

2: Aloe Vera ve Bal Karışımı Kürü

Cilt sağlığı açısından balın bir çok faydalı özelliği bulunmaktadır. Balın anti bakteriyel etkisi, antifungal ve antioksidan etkisi sayesinde en faydalı gıdaların başında yer almaktadır. Özellikle kepek sorunları, saç dökülmeleri, saç yağlanması için en etkili doğal ürünlerden biridir. Yine çay bardağı ölçüsü ile yarı yarıya aloe vera ve balı karıştırın, saçınıza sürün ve 1 saat bekledikten sonra durulayın. Özellikle saç derisi açısından önemli etkilere sahiptir.

3: Aloe Vera ve Çemen Tohumu Kürü

Çemen tohumu geçmiş yıllardan beridir saç bakımı için kullanılan bitkisel gıdalar arasında yer almaktadır. Çemen tohumunda köklerini güçlendiren ve dökülmesini engelleyen maddeler yer almaktadır. Besin değeri açısından zengindir. Bu karışım için 1 çay bardağı çemen tohumunu gece su içinde ıslatın ve gece boyunca bu şekilde kalsın. Sabah aloe verayı bu karışıma ekleyin ve saçınıza masaj yaparak uygulayın. 1 saat bekledikten sonra saçınızı yıkayın.

Bu 3 yöntem ile kimyasal hiç bir ürünü almadan ve saçınızı kimyasallara maruz bırakmadan saç dökülmelerini önleyebilir ve saçlarınız daha sağlıklı uzamasına, saç dersinin iyileşmesine ve kepek oluşumu sorunlarına karşı gelebilirsiniz.

Mutlu ve Sağlıklı günlere.. Gıda Müh. Emir Erşat Kaboğlu

 

Rating: 3.0/5. From 6 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.