Sedef Hastalığı Tedavisi İçin 8 Doğal Yol Nedir?
Takip Et : Üye Girişi

Sedef hastalığı ciddi anlamda rahatsız eden bir hastalıktır.Doktor tedavisi bazen yetersiz olsa bile mutlaka doktora danışmanızı öneriyoruz. Bunun sonrasında tedavi olmak istiyorsanız en doğal yolları sizler için paylaşıyoruz.Bulaşıcı olmayan bu rahatsızlığı doğal olarak tedavi edebilirsiniz.Sedef hastalığı genel olarak hücrelerin aşırı çoğalması sonucu pullu ve kabuksu bir görüntü ortaya çıkar ve sizleri rahatsız edebilir.Bu yüzden yazıda belirttiğimiz 8 öneriyi uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Sedef Hastalığı Tedavisi İçin 8 Doğal Yol Nedir?

1: Stresi Durdurun

Stresin sedef hastalığını tetiklediği gözlenmiştir.Semptomları azaltmak ve hastalığı hafifletmek için stresin önüne geçmenizi öneriyoruz.Bu amaçla egzersiz yapın, bol bol gülmeye çalışın ve sorunlar üzerinde kendinizi üzmeyin.Unutmayın stres sedef hücrelerinin çoğalmasına sebep olur.

2: Deri Üzerinde Tedavi

Derinizi temizlemek ve kaşıntıları aza indirmek için bu doğal yöntemleri denemenizi öneriyoruz.Amerikan Ulusal Sedef Vakfı tarafından önerilen doğal ilaçlar:

1: Aloe Vera: Aloe vera bitkisinden alınan jel günde 3 kez deri üstüne uygulayarak kızarıklık ve pullu görüntüyü azaltabilirsiniz.

2. Elma Sirkesi: Cildinizin hassasiyetine bağlı olarak seyrelterek elma sirkesini deriye sürebilirsiniz.

3: Kaya Tuzu: Kaya tuzu ve tuzlu suyun içinde 15 dakika beklemenizi öneriyoruz.Sedef hastalarında cildi yatıştırır.

3: Bağışıklık Oluşturun

Aşırı ve gereksiz ilaç tüketimi sedefi tetikleyen etkenler arasındadır.Çünkü ağrı kesici, bazı enfeksiyon ilaçları gibi ilaçlar, sedefi tetikleyebilir.Bu yüzden bağışıklığınızı geliştiren gıdaları tüketmenizi öneriyoruz.Sarımsak,soğan,zerdeçal gibi anti- inflamatuar etkili gıdaları tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

4: Fazla Kilolarınızı Yok Edin

Araştırmalara göre obezite sedef hastalığını tetikleyen etkenler arasındadır.Yapılan araştırmalarda obezite sedef hastalığının tedavi ihtimallerini düşürmekte ve sedef hastalığını tetiklemektedir. Ayrıca obezite ve sedef hastalığı olan kişilerin zayıflaması sonucu sedef hastalığı belirtilerinin azaldığı görülmüştür.

5: Sigarayı Bırakın

Sigara sedefi tetikleyen etkenlerden biridir.Amerikan Dermatoloji Derneği sigaranın sedefi arttırdığı hakkında uyarmıştır.Genel sağlıklı birlikte damar sağlığı ve kalp sağlığını koruyarak sedef hastalığının belirtilerini de atlatabilirsiniz.

6: Alkolü Bırakın

Amerikan Dermatoloji Akademisi alkolün de sedefi tetiklediğini tespit etmiştir.Bu yüzden yaşam biçiminizi değiştirin ve alkolden uzak durun.

7: Aromaterapi

Bazı aroma yağları sedef hastalığında olumlu etkileri olmaktadır.Özellikle çay ağacı, gül, papatya yağı gibi esansiyel yağları duş alırken vücudunuza ve küvete bir kaç damla damlatarak uygulayabilirsiniz.

 

No votes yet.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.