Sivilce ve Yara İzleri Nasıl Geçer? En Etkili Yağlar
Takip Et : Üye Girişi

Merhaba sevgili okurlarımız.Sivilce ve yara izlerin bizleri ciddi anlamda rahatsız eden bir sağlık sorunudur.Fiziksel görünüş dışında başka bir zararı olmasa da bu yaraların olmasını istemeyiz.Bu yazımızda sivilce ve yara izlerin nasıl geçer sorusuna cevap vereceğiz.Bu yaralardan doğal olarak kurtulmak için en etkili esansiyel yağları sizler için sıraladık.

Sivilce ve Yara İzleri Nasıl Geçer? En Etkili Yağlar Nelerdir?

1: Lavanta Yağı

 

Lavanta yağı hücre yenilenme hızını arttıran en etkili esansiyel yağlardan biridir.Yeni yaralar için suya bir kaç damla lavanta yağı damlatarak iyileştirme hızını arttırabilir ve izleri en aza indirebilirsiniz.Genel olarak yara izlerinin tam olarak uzaklaşması için bir kaç hafta boyunca uygulamanızı tavsiye ediyoruz.Yara ve sivilce izleri için uygulayabilirsiniz.

2: Hindistan Cevizi Yağı

 

Bağırsak ve bağışıklık sistemini koruyan önemli etkileri ile birlikte hindistan cevizi yağı etkili bir yara iyileştiricisidir.Özellikle yanıktan dolayı oluşan izlerde etkilidir.İçerisindeki E vitamini hızlı iyileşmeye yardımcı olur ve enfeksiyonları engeller.

3: Havuç Tohumu Yağı

 

Pek duyulmamış yağlardan biri havuç tohumu yağıdır.Yara izleri ve cilt lekeleri için mükemmel yağ asitleri içermektedir.Cildi nemlendirme özelliği bulunmaktadır.Özellikle ciltteki ince çizgilerin uzaklaştırılması için kullanılmaktadır.Kullanırken mutlaka zeytin yağı ile bire bir seyreltmelisiniz.

4: Zeytinyağı

 

Zeytinyağının faydalarını yazmakla bitiremeyiz.Cilt üzerinde ise cilt derisini yenileyici ve ölü hücrelerin uzaklaşmasını sağlayan etkisi vardır.Yüksek E vitamini içeriği sayesinde bu özelliği kazanmıştır.Natuırel sızma yağları tercih etmenizi öneriyoruz.

5: Hardal Tohumu Yağı

 

Kokusu pek hoşunuza gitmese de sivilce ve yara izleri için kullanabileceğiniz en etkili yağlardan biridir.Bir kaç hafta uygulanan hardal çekirdeği yağı tedavisinde yara izlerinde ciddi ilerlemeler görülmüştür.

6: Kuşburnu Yağı

 

Hem hoş kokusu  hem de faydalı özellikleri ile kuşburnu yağı cilt lekeleri ve sivilceler için en etkili esansiyel yağlardandır.Özellikle soğuk pres yağlardan tercih etmenizi öneriyoruz.

Değerli takipçilerimiz.Bu bilgiler denemeler ve araştırmalar sonucu elde edilmiş, kaynağı olan bilgilerdir.Merak edenler yorum yazıp bizlere ulaşabilir.Ancak, hamiller ve alerji sorunları olanların doktora danışmadan bu yöntemleri denemesini önermiyoruz.Cilt lekeleri, yara ve sivilce izlerinin geçirmek ve yok etmek için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

No votes yet.
Please wait...
Son düzenleme : 21 Temmuz, 2018
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 1 • Selda
  4 Mart, 2018

  Merhaba
  Ben bu yağların bi kaç tanesini karıştırarak kullanamaz her hangi bir sıkıntı olurmu acaba.Yani bu bi kaç yağı karıştırınca benim kullanmak istediğim tedaviyi ters yönde etkilermi yada kendi özelliğini azaltırmı.
  Şöyle söyleyeyim ben bu yağları kolumda eski yaralar var ( faça izleri ) için kullanıcam
  Bu hardal tohumu yağı na ekstra mesela havuç tohumu yağı ve lavanta yağı eklesem hardal tohumu yağının bir kaç haftada tedavi eder demişsiniz zaman diliminde veya tedavi şeklinde bir farklılık gösterir mi olumlu yada olumsuz bir farklılık olurmu olursa ne olur.
  Daha ayrıntılı bilgi alabilirmiyim
  Teşekkürler.

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.