Sivilceye Doğal Çözüm Önerileri
Takip Et : Üye Girişi
Güncel Haberler

Sivilceler genç yaşlı demeden cildimizde meydana gelen bir olumsuzluktur. Küçük yaşlarda daha sık olmakla birlikte ilerleyen yaşlarda da karşımıza çıkabilmektedir. Bu yüzden belirteceğimiz tavsiyeleri genç yaşlı demeden herkesin göz atmasını öneriyoruz.

Sivilcelerin en büyük etkenlerin başında hormonlar ve beslenme gelmektedir. Özellikle aşırı yağlı ve unlu gıdaların tüketimi sivilceleri ciddi anlamda tetiklemektedir. Bu yüzden sivilcelerden kurtulmak için ilk olarak yağlı, unlu karbonhidratı yüksek gıdalardan uzak durmanızı öneriyoruz.

Önemli bir konu ise sivilcelerin geçmeden patlatılmasıdır. Bu şekilde bir uygulama doğru değildir. Çünkü bunun sonucunda ciltte izler kalmaktadır. O anlık doğru olmayan bir çözüm ileride çok daha ciddi görüntü bozuklularına sebep olmaktadır. Bu yüzden sivilcelerinize dokumayın veya patlatmayın. Bu konuda sizler için doğal bitkisel çözümlere yer vereceğiz.

Sivilce Nasıl Geçer?

1: Argan Yağı

Argan yağı cilt sağlığını koruyucu özelliğe sahiptir. Yapısındaki değerli besin maddeleri ve özellikle E vitamini cildi yağlanmadan korur ve sivilerin oluşumunu engeller. Argan yağını yüzünüzü güzelce tıkadıktan sonra ufak bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz.

2: Avokado Yağı

Argan yağına benzer olarak avokado yağıda cilt için olumlu etkilere sahiptir. Yüzden derecede E ve A vitamini avokadoda yer almaktadır. Bu sayede cildi temizler ve sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

3: Sivilceye Kesin Çözüm

Bu başlıkta sivilceler için en etkili ve en doğal yöntemi anlatacağız. 1 adet yumurta akı ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırıp cildinize pamuk yardımıyla sürün. Ortalama 10- 15 dakika kadar bekledikten sonra yıkayın. Limonda bulunan C vitamini ve antioksidan maddeler cildi temizler. Yumurta akı ise gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bu sayede zararlı mikroplar içeri giremez ve sivilce oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

No votes yet.
Please wait...
Son düzenleme : 28 Haziran, 2019
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.