Tereyağı Yemeniz İçin 9 Sebeple Faydaları
Takip Et : Üye Girişi

1:Laktoz İntoleransı

 

 

laktoz intoleransı  tolore edemeyen birçok kişi yoğurdu kolay bir şekilde sindirebilir. Eğer tahammül edemiyorsanız  yoğurt yerine ayran içmeniz kalsiyumunuzdan emin olmanızı sağlar.

 

2:Baharatlı Bir Yemekten Sonra Mideyi Söndürür

 

Baharatlı yiyecekler mide astarını tahriş eder. Bu tahrişi engellemek için baharatlı yiyeceklerden sonra ayran içmek oluşacak tahrişi engeller. Süt ve süt ürünlerinin içinde baharatları nötralize eden ve vücud sistemlerini soğutan  bir protein bulunmaktadır.

 

3:Dehidrasyonu Engeller 

 

 

Su, yoğurt, tuz ve baharat kombinasyonu vucüddaki su ve eloktroilit kaybını dengeler. ayran içmekte vücudumuzdaki dehidrasyon kaybını önler.

 

4: Sindirimi Geliştirir

 

 

Süt unu baharatları vücudumuzdaki hazımsızlığı ve aşırı burpingmeyi önleyen madelerdir. Yoğurt probiyotiklerle yüklüdür buda sindiriminiz ve bağışıklığınıza kadar herşeyi geliştirmektedir.

 

5:Kolesterolü,  Kan Basıncını Düşürür Ve Kanseri Önler

 

 

Süt yağ molekülleri, ayran suyunda kolestrolü düşüren ve antiviral, antibakteriyel ve antikarsinojenik özelliklere sahip bir biyoaktif protein içermektedir. Bunu her gün düzenli bir şekilde içmek kan basıncınızı büyük ölçekte azaltabilir.

 

6:Asitliği Savurur

 

 

 

Yemekten sonra asit reflüsü çekenler. Diyetinize ayran dahil etmeye başladığınız zaman, zencefil ve baharat asitliğin üstesinden gelmeye başlar ve ayran midenizi soğutur ve tahrişi önler.

 

 

7:Kalsiyum Alımınızı Arttırır 

 

 

Bir bardak sütün verdiği kalsiyum yaklaşık  300 mg içerir. Bir bardak yoğurdun içerdiği kalsiyum ise 420 mg dır. Günlük diyetinize düzenli bir şekilde bir bardak ayran ekleyerek 350 mg kalsiyum  arttırmış olursunuz.

 

8:Yağları Yıkar 

 

 

Her yemekten sonra bir bardak içerseniz kendinizi daha hafif ve rahat hissedersiniz. Çünkü: Özofagusunuzu ve karnınızı kaplayan yağı yıkar, rahat ve hafif hissetmenizi sağlar.

 

9:Birkaç Çeşitli Besinler İçerir

 

 

 

 

Tereyağı, protein, potasyum ve B vitaminleri için iyi bir kaynaktır. Bu besinler bağışıklığı artırır, hormon sentezini etkinleştirir, rahat bir uykuyu sağlar.

 

 

 

Rating: 3.3/5. From 4 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 25 Ekim, 2017
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 3 • Jale Öktem
  25 Şubat, 2019

  Merhabalar,
  Damacana suları analizi ile ilgili yazınızı okumak istiyorum. Yönlendirdiğiniz gibi profil resmine tıkladığımda başka konular çıkıyor istediğim yazıyı okuyamıyorum. Farklı konularda da oluyor ve vazgeçiyorum.
  Daha önce de bu konuyu yazan oldu. Çözümü yok galiba..
  İyi çalışmalar

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla
  • Emir Kaboğlu
   26 Şubat, 2019

   https://gidabilinci.com/suyun-kalite-raporu-yayimlandi-butun-markalar-su-kalite-puanlari

   Buyurun

   No votes yet.
   Please wait...
   Cevapla
 • Kemal
  28 Haziran, 2017

  KAH TEREYAĞINA DEĞİNİRKEN, ÇOĞUNLUKLA YOĞURT/AYRAN BİLGİLENDİRMESİ YAPILMIŞ.DAHA BİLİMSEL KAYNAK DESTEKLİ DERLEME OLABİLİRDİ.

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.