Tüp Bebekte Başarı Oranı Nasıl Artar Artıran Faktorler Nelerdir?
Takip Et : Üye Girişi

Tüp bebek tedavisinde başarılı olma konusunda dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar mevcut. Biyolojik yapı ile birlikte de fiziksel olarak da dikkat etmemiz gereken önemli noktalar vardır. yazımızda başarı oranını arttırmak için nelere dikakt etmeliyiz, başarıyı artıran faktörler nelerdir bunlara değineceğiz.

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin birçoğu normal yollarla çocuk sahibi olmayı hedeflemektedir ancak kadın veya erkek bireyden kaynaklanan bazı sağlık sorunları, normal yoldan bebek sahibi olmayı sorun haline getirdiği vakit, geriye sadece tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olma fikri kalmaktadır.Bu sebeple ülkemizde bulunan en modern ve en deneyimli tüp bebek merkezini araştırmaya başlayacaksınız.Tüp bebek konusunda daha önce bir uygulama yaptırmış olabilirsiniz veyahut ilk kez bu çalışmayı yaptıracak da olabilirsiniz, bu sebeple bu yazımızda tüp bebek ile çocuk sahibi olma konusunda başarı oranınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda bilgiler vereceğiz.

* Tüp bebek uygulamasının rahat ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için önce kendinizin sağlıklı olduğunuzdan emin olmalısınız.Özellikle sigara içiyorsanız sigarayı bir an önce tamamen bırakmalı, alkol alışkanlığınız varsa alkol almayı en kısa sürede bırakmalısınız.Yeme alışkanlığınızı düzene koyarak vitamin ve protein içerikli sağlıklı gıdalar ile beslenmeye özen göstermelisiniz.Uyku düzenininiz bozuk ise , belirli bir düzene girmesi konusunda çalışma yapmalısınız, eğer kendiniz problemi halledemediyseniz profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

* Son yıllarda Amerika’lı bilim adamları tarafından yapılan araştırmada, günde 5 fincandan fazla kahve içen kimselerin gebe kalma oranının düştüğü gözlemlenmiştir.Kahve içerisinde bulunan maddeler, gebe kalma ve doğurganlık oranını oldukça düşürmektedir.Tavsiye edilen kahve miktarı, günde 1 fincan kadardır.

* Tüp bebek yaptırmayı düşünen kadınların, yaş durumu da önemli bir faktördür.Eğer tüp bebek yaptırmak konusunda fikriniz var ise kesinlikle beklemeden yaptırmanız gerekmektedir.Çünkü, özellikle 35 yaşını geçmiş olan kadınlarda başarı oranı giderek azalmaktadır.40-45 yaş üzerinde ise gebe kalmak oldukça zordur.Vücudunuz ne kadar genç ise, hem kendiniz hem de bebeğiniz için kolay bir gebelik süreci geçirebilirsiniz.

* Stresten uzak durmanız gerekmekte.Tüp bebek çalışması, sabır gerektiren bir eylemdir.Çalışma süresince, acaba hamile kalacak mıyım? sorusunu sürekli kendinize sorarsınız, bu soru bir müddet sonra ister istemez sizi strese sokacaktır.Stres, gebelik süresince ve gebelik öncesinde de kadına karşı olumsuz bir durumdur.Bu sebeple stres sorununuzu azaltmaya yönelik yöntemler araştırmalısınız.Son yıllarda Dünya çapında uygulanan akupunktur yönteminin stresi önemli ölçüde azalttığı görülmüştür. Akupuntur konusunda uzman tıp merkezlerinden profesyonel yardım alabilirsiniz.

* Tüp bebek uzmanı aradığınız vakit, detaylı bir şekilde araştırma yapmak zorundasınız.Gerek sosyal medya üzerinden gerekse bulunduğunuz il veya ilçe’de bulunan sağlık merkezlerinden yardım alabilirsiniz.Yardım almak için alanında uzman birini bulduğunuz vakit , bu yöntemin olumlu ve olumsuz yönlerinin ne olduğu, başarı oranının yüzde kaç olduğu, toplam maliyetlerin ne kadar olduğu ve yöntemin riskleri hakkında bütün detayları sormanız gerekmektedir.

* Son olarak kendinize güvenmelisiniz.Başaracağım, ben yaparım gibi kelimeleri kendinize sürekli söyleyerek, motivasyonunuzu artırabilirsiniz.Eğer elinizden gelen bütün çalışmalara rağmen yinede tüp bebek yönteminiz başarısız olduysa, bunun dünya’nın sonu olmadığını, tekrar deneme imkanınızın bulunduğunu da bilmelisiniz.

Rating: 3.5/5. From 4 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.