Vücuttaki Fazlalık Yağları Yakan Yağ Yakıcı Gıdalar Nelerdir?
Takip Et : Üye Girişi

Günümüzün büyüyen sorunlarından biri fazla kilolar. Kimimiz cesaretimizi yeni toplamış kurtulmaya çalışırken kimimiz de hatırı sayılır irade sonucu vedalaştığı kiloları geri almamak için büyük bir savaşta. Bu her iki dönemde de bize yardımcı olacak, hepimizin evinde bulunması en mümkün 5 gıdaya hep birlikte bir göz atalım.Bu yağ yakıcı gıdalar ile en hızlı ve en doğal şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 1. ”YEŞİL ÇAY”                                                                                                                                                                                                          Nam-ı diğer ödem düşmanı. Metabolizmayı hızlandırır. Yağ oluşumunu yavaşlatığı gibi yakımını da hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Bulundurduğu ‘kateşin’ ile açlık hormonunu dengede tutar. Kateşin, antioksidan özelliğe sahip olan bileşiktir. Günde en fazla 2 bardak tüketilmesi önerilmektedir.
 2. ”TARÇIN”                                                                                                                                                                                                                          Tatlı krizlerine son! Kan şekerini dengede tutmayı sağlar. Glikoz emilimini engeller. Şişkinliğe ve hazımsızlığa neden olan bakteriler ve candida adı verilen mantarla mücadele eder. Yorgunluğu önler. Bir sürahi suya bir tatlı kaşığı tarçın ekleyerek tüketimi kolaylaştırabilirsiniz.
 3. ”YOĞURT”                                                                                                                                                                                                                   Hem prebiyotik hem probiyotik! Probiyotik, sindirim etkinliğinin ve gıdalarla alınan bazı vitamin ve minerallerin emiliminin artmasını sağlayan mikroorganizmalardır. Prebiyotikler ise bağırsaklarda yaşayan yararlı bakterilerin sayısını ve aktivitesini ve probiyotiklerin etkisini arttıran sindirilmeyen bileşenlerdir. Yani yoğurt sindirim sistemini rahatlatır. Özellikle karın bölgesindeki yağların yakımına yardımcı olur. Yağ yakma özelliği kalsiyum içeriğinden kaynaklıdır.
 4. ”ACI KIRMIZI BİBER”                                                                                                                                                                                                     Antioksidanların efendisi… Kalorisi çok düşüktür. Bibere acılığını veren kapsaisin, sinir sistemini harekete geçirerek yağ yakımını artırır. Vücut ısısını artırır ve daha fazla kalori yakılmasını sağlar. Zengin lif içeriğine sahiptir.
 5. ”LİMON”                                                                                                                                                                                                                                  Detoks etkisi! C vitamini varlığı limona, idrar söktürücü ve kolesterol düşürücü özellik kazandırır.Gıdalar yoluyla alınan kalsiyumun vücut tarafından daha çok emilmesine yardımcı olarak hücrelerde depolanan yağın daha hızlı yakılmasına yardımcı olur. Ayrıca yapısında bulunan flavonoidler kilo almayı önleyici özelliktedir. Fakat limon tüketimi kontrol altında tutulmalı aşırıya kaçılmamalıdır.

Rating: 3.4/5. From 28 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 7 Kasım, 2017
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 4 • Fatma
  12 Ağustos, 2019

  Yatmadan önce yenilmesi tavsiye edilen bir kase yogurt leptin hormonunun salgilanmasini engellemiyor mu?

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Cevapla
 • ALİ
  2 Ekim, 2017

  DENEMEK İSTİYORUM AMA YAN ETKİSİNDEN ENDİŞELİYİM……

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla
 • Ali
  25 Ağustos, 2017

  Bir kase yoğurda yarım limonu sıkıp üzerine bir tatlı kaşığı tarçın ekleyip ve bir çay kaşığı da acı kırmızı biber ekleyip karıştırdıktan sonra her gece yatmadan önce yemek göbek altı yağlarını müthiş bir şekilde eritir diye düşünüyorum ve uygulayıp memnun kalmaktayım sizlere de öneriyorum.

  Rating: 4.5/5. From 6 votes.
  Please wait...
  Cevapla
 • selman
  31 Temmuz, 2017

  guzel

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.