Suyun Kalite Raporu Yayımlandı: Bütün Markalar Su kalite Puanları
Takip Et : Üye Girişi

Merhabalar sevgili okurlarımız.Su kalitesi raporu uzun süredir güncellenmemişti falan bu yıl Ocak ayında yapılan analiz sonuçları elimize ulaştı ve sizler için sitemize ekledik.Gıda hileci firmaların yanı sıra pet sularda da kalitesiz, sağlıksız iş yapan firmaları sizler için listeledik.

Bu yıl 14. analizi düzenlenen su kalite raporunda bir çok firma yer aldı.Bazı firmalar analiz ve incelemelere izin verirken bazı firmalar ise buna müsaade etmedi.Bu firmaların tam listesini alt kısımda resimler ile ekledik.Bunun öncesinde bir kaç açıklamaya yer vermekte fayda var.

Su Kalite Raporu Neye Göre Belirleniyor?

Suyun içinde bulunan bakteri sayısı, suyu pH değeri,kimyasal değerleri,radyasyon değerleri, yabancı maddeler değeri,suyun mineral oranları, standartlara göre oranları, bulunması ve bulunmaması gereken minerallere göre puan verilerek yapılan analizdir.

Analizi yapan Sağlık Bakanlığı yetkisi ile Gıda Güvenliği Hareketi platformu tarafından Gıda Mühendislerince yapılmıştır.Bu yüzden analiz sonuçlarına güvenebilirsiniz.Bu konuda bazı firmaların ısrarla analize izin vermemesine dikkat çekmesi gerektiğinin altını çiziyoruz.Gıda Güvenliği Hareketi analize izin verilmeyen firmaların da isminin yazacağını belirtse de yine de bu analize izin vermeyen firmalar çıktı.

Sonuç olarak musluk sularına pek güvenmesek de hiç kimsenin kendisi ve çocuklarının bu sulardan içmesine müsaade etmeyeceğini biliyoruz.Bu yüzden bu firmalara özenle dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

Suyun kalitesine göre 100 puan ile -1111 puan arasında puanlamalar yapılıyor. – ye düşen firmaları tavsiye etmiyoruz.

Analize izin vermeyen firmalar hakkında iyi kötü yorum yapamıyoruz.Analize izin verdikleri zaman yorumlama yapabiliriz.Sizlerin de tepkileri ile buna mecbur kalacaklarına inanıyoruz.

Yeşil Renk: Doğal Mineral Suları Kategorisi

Mavi Renk: Kaynak Suları

Kırmızı: İçme Suları

1:

2:

3:

4:

5:

 -ANALİZE İZİN VERMEYEN FİRMALARIN LİSTESİ –

1:

2:

Değerler ve verileri bu şekilde.Kendi ilinizde bulunan suların markalarına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.Gıda hilecileri artık suya da karışmış durumda.Bu yüzden çocuklarınızı ve kendinizi bu hileci firmalardan korumanızı tavsiye ediyoruz.

Mutlu ve Sağlıklı günlere… Gıda Müh. Emir Erşat Kaboğlu

Kaynak,Tam Liste Ve Ayrıntılar:

Gıda Hareketi Ambalajlı Su Raporu Tablosu (1)

Peki sizler içme suyunuzu nereden temin ediyorsunuz.Kullandığınız markalardan memnun musunuz?

Rating: 3.9/5. From 78 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 19 Haziran, 2019
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 17 • Murat
  4 Mayıs, 2019

  Aynen katılıyorum bu -deolan sular kalitesiz ise neden yaptırım uygulanması yapılmıyor insanların sağlığıyla oynanıyor.

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Cevapla
 • Yıldıray Yıldız
  6 Mart, 2019

  Bu tahlillerin güvenilir olduğu yazılıyor ama Kipa 5,15 ile içilebilir görünürken Gürpınar -2.293 gibi çok düşük puanlanmış, ne var ki bu iki marka aynı tesiste dolduruluyor.

  Rating: 4.0/5. From 2 votes.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.