KPSS; mecburiyetin getirdiği mağduriyet
Takip Et : Üye Girişi

KPSS; mecburiyetin getirdiği mağduriyet

Üniversiteyi kazansak kolay dediğimiz yıllardan sonra şu üniversite bitse de rahatız dediğimiz zamanlara gelmiştik. Ta ki KPSS gerçeği ile yüzleşene kadar. Üniversite de bitti ama bir şeyler eksik…

Büyüklerimizin kulağımıza küpe yaptığı, her nasihatte mutlaka bir yerlere sıkıştırılan KPSS, belki bizi yıkmadı ama ayakta da bırakmadı.

KPSS, yani kamu personeli seçme sınavı. Başı da sonu da bol ünlemli bol soru işaretli ama kesinlikle bir nokta ile bitirilemeyen sınav.

Çok çalıştın?  -Evet, elbette!

Kaç puan aldın?  -80-90?

Nereye atandın?  -…

Dile kolay 10 yıldır atama bekleyen, gençliğinin baharında bin bir umutla solmuş, belki de her gördüğü yerde ” Kpss’yi denedin mi ?” ya da “Hala atanamadın mı?” sorularından bıkmış bizlere, güzel haberler Bakan Çelik’ten geliyor :

Mühendis alımı yapacağız !

MHP Grup Başkan vekili Erkan Akçay’ın soru önergesini yanıtlayan Bakan Çelik, “Bakanlığımız bütçe imkanları çerçevesinde personel istihdamı yapabilmekte olup 2016 yılında bakanlığımıza tahsis edilecek açıktan ve naklen atama kontenjanı dahilinde, KPSS sonucuna göre bakanlığımızın kadro ve hizmet ihtiyacı doğrultusunda veteriner hekim, ziraat mühendisi, gıda mühendisi ve su ürünleri mühendisi alımı planlanmaktadır” dedi.

Bu mağduriyetimizin bu açıklamalar ile son bulması; herkesin hak ettiği yerde, büyüklerimizin endişesinden uzak,  mutlu mesut yaşaması dileğiyle.

“Şu devlete gir, güzel günler kapıda bak…”

Mutlu atamalarla kalalım.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Son düzenleme : 6 Mart, 2017
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 1 • Selcuk uysal
  16 Şubat, 2016

  Eskiden KPPS mi vardı 3 yıldır kazanamıyorum ya ankarada dayın olacak yada çok saglam bilgili olacaksın. Biz sınava girip sınav sonucu beklerken millet sınava girmeden dayısını arar. Durum bu

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.