Saçlarınızı Hızlı Uzaması İçin Karbonat Şampuanı Nasıl Yapılır
Takip Et : Üye Girişi

Günümüzde faydalı özellikleri açısından karbonat bir çok alan kullanılmaktadır.Bu faydalı özelliklerinin yanında saçların hızlı uzaması için olumlu etkileri bulunmaktadır.Saçlarınızın daha gürleşmesi için bir çok faydası vardır.Aynı zamanda şampuanda bulunan kimyasallardan uzak ve doğal bir şampuan olacaktır.

Karbonat aynı zamanda şampuan kalıntılarını da saçlarınızdan uzaklaştırmada etkili olacaktır.Eğer şampuandan vazgeçemem diyorsanız şampuan veya duş jelinize bu karışımı ekleyebilirsiniz veya yıkandıktan sonra en son olarak saçlarınızı karbonat ile yıkayabilirsiniz.

Saçlarınızı Hızlı Uzaması İçin Karbonat Şampuanı Nasıl Yapılır?

Karbonatlı Şampuan Tarifi

Bu karışım ile saçlarınız ve saç deriniz daha sağlıklı olacaktır.

1 bardak suyu boş bir şampuan kutusuna koyun.Üzerine 1 kaşık karbonat koyun. Kıvamı arttırmak için karbonatı 2 kaşıkta koyabilirsiniz.Duş alırken en son olarak saçınıza sürün ve 3-4 dakika bekledikten sonra iyice durulayın.Duruladıktan sonra sirke ile tekrar durulayacağız.Bunun için 1 bardak suya 2 kaşık elma sirkesi katın ve karıştırdıktan sonra yine aynı şekilde saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve yıkayın. Yıkarken suyun sıcak olması önemlidir.

Bu işlemler sırasında karbonat tam olarak köpürmeyecektir. Bu sizi rahatsız edebilir ancak şampuanlarında köpürmesi tamamen kimyasallardan kaynaklanmaktadır.Bu yüzden hiç bir kimyasal içermeyen karbonat şampuanı sağlık açısından da sizleri koruyacaktır.Deneyenler olumlu sonuç aldılar, sizinde denemenizi öneriyoruz.

Mutlu ve Sağlıklı Günlere… Gıda Müh. Emir Kaboğlu

 

Rating: 3.9/5. From 9 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.