Astım Tedavisi İçin Gıdalarla En İyi Bitkisel Doğal Çözüm
Takip Et : Üye Girişi

Merhaba sevgili okurlarımız. Bu yazımızda astım tedavisi için en iyi besin,bitkiler  ve gıdalardan bahsedecek,bu şifalı bitkilerin astım üzerindeki tedavi etkisi,astım tedavisine yardımcı olan astıma ne iyi gelir astım için hangi besinleri tüketmemiz gerekiyor kısaca bunlardan bahsedeceğiz.Bildiğimiz üzere astım tedavisi için ilaç masrafları bir hayli fazla ve yan etkileri de işin bir diğer kısmı.Aşağıda verdiğimiz 8 gıda ile astım tedavisi için en doğal ve sağlıklı yolla astım tedavisine yardımcı olacaktır.Astım tedavisi için doğal yol arıyorsanız doğru yerdesiniz.

1:Sarımsak

sarımsak,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öncelikle astım tedavisinde en etkili doğal yollardan biri sarımsak tedavisidir.Uzak doğu özellikle Çin tıbbına göre astım tedavisi için sarımsak birebirdir.Özellikle akciğerdeki tıkanıklıkların açılmasına yardımcı olarak astım hastalığının oluşmasını engellemektedir.Aynı zamanda yüksek antibiyotik ve antiviral etkisi ile de bağışıklık sistemine yardımcı olarak astımı tetikleyici mikroorganizmaları önleyerek astım tedavisine yardımcı olmaktadır.

2: Zencefil

zencefill

Astım tedavisinde kullanılan bir diğer iyi bilinen bitki zencefildir.Hava yolu inflamasyonu azaltmak ve hava yolu kasılmasını inhibe ederek yardımcı anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

3: Ginko Biloba

gınko bloba

Ülkemizde pek bilinen bir bitki olmasa da hiç bir benzeri bulunmayan bir ağaç türüdür.Bu bitki enflamatuar hücrelerin infiltrasyonu azaltarak hava yolu geçişine rahatlatmaktadır.Aktarlarda bulabilir ve aynı zamanda hap olarak da gıda takviyesi olarak satılmaktadır.

4: Limon Otu

Aaron Tait Photography

Limon öksürük,astım gibi bir çok rahatsızlıkta tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Limon otu da aynı zamanda astıma olumlu etkileri mevcuttur.Antimikrobiyal ve antifugnal özelliğe sahip limon otu akciğer florasını yenileme özelleğine sahiptir.Aynı zamanda yüksek bir C vitamini kaynağıdır.

5: Meyan Kökü

meyan kökü

Meyan kökü astım tedavisinde faydalı sonuçları olmaktadır.Meyan kökü akciğerler üzerinde sistemik anti-inflamatuar etkiye sahiptir. Bu, bronşiyal tüplerin iltihabı azaltarak, hava yollarını sakin ve normal solunumu geri kazanması içi yardımcı olur. Buna ek olarak, bağışıklık sistemini uyarıcı özelliklere sahiptir.

6: Kekik

kekikk

Kekik astım tedavisi için  çok güçlü bir bitkidir. Bu bitki, böylece astım semptomları rahatlama sağlayarak, solunum yolu ve bronşiyal tüplerin iltihabını azaltabilmektedir.

7: Kaygan karaağaç ( Slippery Elm)

kaygan karaağaç

Başka bir astıma yardımcı bitki de kaygan karaağaç yaprağıdır.Özellikle mukus ile tıkanıklıkları önleme konusunda büyük faydaları vardır.Öksürük ve akciğer sağlığı için faydaları mevcuttur.Balgam söktürücü özelliği de vardır.

8:Zerdeçal

zerdeçal

Zerdeçal astım tedavisinde kullanılan bitkilerden biridir.İçeriğinde bulunan kurkumin adlı madde ile akciğer florasının korunmasında etkilidir.Aynı zamanda alerjik akciğer rahatsızlıklarına karşı etkilidir ve güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

”Aynı zamanda daha temiz bir akciğer için akciğer temizleme yöntemi yazı http://gidabilinci.com/72-saatte-akciger-temizleme-yontemi ”

Kaynak: Ayurveda Sağlık Kuruluşu-  Amerika

 

No votes yet.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2018 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz. * * Hasta Karyolası * * Hasta Yatakları * * Hasta Yatağı