Dünyaya Sağlıklı Bebek Getirmenin 5 Kuralı
Takip Et : Üye Girişi

Merhaba Sevgili Okurlarım.Bu yazımız hamile bayanlarımıza,anne adaylarımıza yönelik bir tavsiyedir.
Şüphesiz dünyanın en kutsal mesleğidir annelik. Her şeyin başlangıcındaki aile kavramının en önemli yapıtaşı, olmazsa olmazıdır anne. Annenin varlığını, kokusunu, desteğini bilmek ve hissetmek çok değerlidir. Annelik ve anne sevgisi çok değerli, duygusal ve derin bir konu elbette sevgili okurlarım. Evlat sahibi olma duygusunu ve sorumluluğunu en derinden hisseder anneler, annelerimiz. Son peygamberimiz Hz. Muhammed’in bir hadisi buyurur ki: Cennet annelerin ayakları altındadır. Bu söz ile annelerin kıymetini anlayabiliriz aslında.

Her bayan günün birinde evlenmeyi, evinin dişi kuşu olmayı, anne olmayı diler. Bu dilekler hayatın ilerleyişi açısından çok önemli dileklerdir. Bu dileği dileyen herkes için bu değerli ilerlemeler gerçekleşsin isterim sevgili okurlarım.

Dünyaya sağlıklı bebek getirmenin belirli kuralları vardır. Kadın doğum uzmanları ve diğer tüm doktorlar farklı belirtse de aslında bahsettikleri kilit noktalar vardır. Bu kilit noktalar ise aynıdır. Bebeğinizin ve sizin iyiliğiniz için dünyaya sağlıklı bebek getirmenin 5 kuralını ortaya koyacağım sevgili okurlarım. Genel olarak konuya bu 5 kuralı inceleyeceğiz.
İlk kuralımız ne olsa gerek? Sizlerin de tahmin ettiği gibi ilk kuralımız ‘’sağlık’’. Hamilelik döneminde annenin sağlığına karşı sorumluluğu 2 kat artar. Kuralın alt başlıklarından ilki ise anne adayının sigara, alkol ve tüm zararlı ürünleri hayatından çıkartması.

 

İkinci başlık bebeğinin ve kendisinin alması gereken vitamin, minareleri barındıran besleyici ürünler tüketmesi. Üçüncü başlık ise pişmemiş etlerden, içerisinde bakteri olan yiyecek ve içeceklerden uzak durmasıdır.

Dünyaya sağlıklı bebek getirmenin ikinci kuralı ise spor. Spor her insanın hayatında yer vermesi gereken bir öğe fakat bebek bekleyen bayanların hareketli yaşama ve sporun kıymetini bilmeye ihtiyaçları var. Her yeni anne adayının spor yapma alışkanlığı farklı olacaktır. Kadın doğum uzmanınıza bu konuyu mutlaka danışmalısınız. Spor yaparken dikkat edilmesi gerekenler ise vücut sıcaklığını yükseltmeden egzersiz yapmaktır Vücut sıcaklığı en fazla 38 derece olmalıdır. Hamile bayanlar bebek ile birlikte gelen kilolar için egzersiz sırasında kendilerini yormamalı ve nabızları en fazla 140 olmalıdır.

 

Üçüncü kural ise doktor kontrollerini tamamıyla yaptırmak. Eksiksiz yapılan kontroller hem size ve ailenize güven verecektir. Dördüncü önemli kural ise bebek için hazırlıklı olmaktır. Bebek doğmadan önce onun için birçok hazırlık yapılır. Bu hazırlıkların, anne ve bebeği eksiksiz rahata kavuşsun diye tamamlanmalıdır.

Beşinci kuralımız ise stresten uzak durmaktır. Doktorunuzun verdiği tavsiyelere uyarak anne olma düşüncesinin mutluluğuna odaklanın. Hamilelik döneminde farklı zorluklar yaşayabilirsiniz fakat bebeğinizi kucağınıza alıp kokladığınızda tüm dünyanız bebeğinizden ve ailenizden ibaret olacak. O huzura hamilelik boyunca hazırlayın kendinizi. Kavga edilen, sizi rahatsız eden tüm ortamlardan ve kişilerden uzak tutun kendinizi. Benim size yapabileceğim öneriler bunlardır sevgili okurlarım.
Bebeğinize ve size sağlıklı bir ömür dilerim .

 

Rating: 1.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Son düzenleme : 20 Haziran, 2018
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.