Evde Himalaya Tuz Lambası Bulundurmanın Faydaları Nelerdir
Takip Et : Üye Girişi

Çoğunlukla pembe-turuncu renk karışımı olan himalaya tuz lambası içindeki yoğun minerallerin sebebiyle bu renk karışımı oluşmuştur. Ülkemizde Çankırı tuz lambası da aynı işlevi görmektedir. Hatta yapılan araştırmalarda Çankırı tuz lambaları daha yoğun bir mineral içeriği olduğu söylenmektedir. İşte bu Himalaya tuz lambası veya Çankırı tuz lambasının evde bulundurmanın faylarından bahsedeceğiz.

1 : Konsantrasyonu Geliştirir

Tuz lambaları ruh halinizi rahatlandırmak için etkili yollardan biridir.Gün sonunda evinize gittiğinizde rahatlamanızı ve gevşemenize yardımcı olacaktır.Ayrıca vücudunuzdaki negatif iyonları yok ederek daha rahat konsantre olmanıza yardımcı olacaktır. Mutluluk hormonu serotinlerin sentezlenmesini uyarmaktadır.

2: Daha İyi Uyumanızı Sağlar

Ortamdaki pozitif yüklü yoğun parçacıklar aşırı maruz kalma uykunuzu rahatsız edebilir.Çünkü pozitif yüklü parçacıklar beyinde kan ve oksijen ihtiyacını azaltmaktadır.Buda düzensiz bir uyku geçirmenize sebep olur.Daha rahat bir uyku çekmek için odanızın köşesine tuz lambasından koymanızı tavsiye ederiz.

3 : Hava Temizleme ve Deoderize

Bu lambaların ortamdaki toz, polen, sigara dumanı gibi havayı kirleten unsurlar için inanılmaz bir temizleme gücü vardır.Ortamdaki kötü havayı kendi içine çekerek lambanın içinde hapseder. Bu sayede daha temiz bir ortam havasına kavuşursunuz.

4 : Enerji Seviyenizi Arttırın

Pozitif iyonlar enerjiyi bedenimizden uzaklaştırır.Sürekli yorgun veya uyuşuk hissediyorsanız bulunduğunuz ortama bir tuz lambası koyduğunuzda 2 hafta içinde farkı göreceksiniz.

5 : Mevsimsel Rahatsızlıkları Engelleyin

Tuz lambaları ile mevsimsel rahatsızlıklar,günlerin kısalması veya erken akşam olması gibi sizi etkileyen unsurların en iyi şekilde sizi korur.Meydana gelen uyuşukluğu önlemede etkili yollardan biridir.

6 : Çevre Dostu Işık Kaynağı

Tuz lambaları genellikle düşük ışık seviyesinde olarak gözünüze zarar vermeden rahatça kullanabileceğiniz bir ışık kaynağıdır.

 

Rating: 3.0/5. From 3 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 10 Eylül, 2018
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 2 • Selin
  18 Şubat, 2017

  5 numaralı başlık; meysimler yazım yanlışı yapılmış, düzeltebilir misiniz?

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla
  • Emir Kaboğlu
   18 Şubat, 2017

   Uyarınız için teşekkürler düzelttim 🙂

   Rating: 3.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
   Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.