Kilo Vermeyi Hızlandırdığı Kanıtlanan 10 Yiyecek Nelerdir
Takip Et : Üye Girişi

Kilo verme isteği geçmişten günümüze değin devam eden bir istektir.Fazlalık kilolar özellikle son yıllarda daha büyük bir sorun haline gelmektedir.Bu yüzden hareketi arttırmak veya spor yapmak kilo vermek için en etkili yollardan olacaktır.Bununla birlikte spora az zaman ayıranlar ise tükettiği gıdalara daha çok dikkat ederek zayıflamayı daha etkin bir şekilde yapmak istemektedir.Bu yüzden tükettiğiniz gıdalarında yağ yakıcı etkisi ve kilo vermenize yardımcı olması önemlidir. Bu yazımızda kilo vermeyi hızlandıran en etkili gıdalar veya yiyecekleri sizler için listeliyoruz.

Kilo Vermeyi Hızlandırdığı Kanıtlanan 10 Yiyecek Nelerdir

Yağ Yakımını Hızlandıran Yiyecek ve İçecekler

1:Su

Hayat kaynağımız su içecekler arasında kilo vermek için tüketebileceğiniz en faydalı içeceklerden biridir. Çünkü suyun en büyük özelliği metabolizma hızını arttırmasıdır.Bununla birlikte içilen suyun midede kapladığı yer sayesinde yemek yeme hacminiz azalacak ve daha az yemek yiyerek daha etkin şekilde zayıflayabileceksiniz.Kilo verme işleminde bol su içmek çok önemlidir.

2: Balık ve Yağsız Et

Balık ve yağsız etler etkin protein içerikleri sayesinde vücut dengesini koruyacak ve metabolizmanızın hızlandırılmasına yardımcı olacaktır. Balık ve etlerin tüketilirken dikkat edilmesi gereken yağsız olmalarıdır. Bu sayede az ancak değerli kalori ile beslenerek sağlıklı bir şekilde zayıflayacaksınız.

3: Yumurta

Protein ve besleyici özellikleri açısından zengin olan yumurta kusursuz bir gıdadır. Sütte bulunan bir enzim hariç bütün mineralleri az da olsa barındıran kusursuz gıdalar arasındadır. Kahvaltıda unlu mamüller yerine tüketeceğiniz 1 yumurta hem sizi sağlıklı olmanızı sağlayıp hem de erkenden acıkmanızı engelleyecektir. Bu yüzden kahvaltıda mutlaka yumurta tüketin. Yumurtayı da haşlanmış olarak tüketmek daha faydalı olacaktır.

4: Fındık

Fındık vitamin, mineral ve lif açısından zengin gıdalar arasındadır.Faydalı omega yağ asitleri de barındırmaktadır.En etkin özelliğinden biri erkenden acıkmanızı önleyerek tok tutar.Metabolizmayı hızlandırır ve lifli yapısı sayesinde sindirimi kolaylaştırır ve bağırsaklarda geniş yer kaplayarak çok fazla yemek yemeyi önler.

5: Elma

Elma vitamin ve mineraller açısından zengin gıdalar arasındadır.Özellikle sabah uyandığınızda elma yemek sizi erkenden dinç olmanıza yardımcı olacak ve kahvaltı için gerekli besin maddelerinin bir kısmını elmadan alabileceksiniz. Akşamları ise çok yemek yemek istemiyorsanız açlık bastırdığında 1 adet elma yemek açlığınızı geçirecektir.

6: Yeşil Çay

Yeşil çay vitamin ve mineral açısından zengin gıdalar arasındadır. Özellikle antioksidan içeriği sayesinde kanseri engelleyen en etkili içecekler arasındadır.Bu faydalı özellikleri ile birlikte fazlalık yağların yakılmasına yardımcı olacaktır. Özellikle bel çevresinde fazlalık yağların uzaklaştırılmasına yardımcı olacaktır.

7: Kahve

Kahve kalp, damar sağlığı açısından tavsiye edilen içecekler arasındadır.Bununla birlikte kahvede bulunan besin maddeleri yağ yakmayı hızlandıran etkiye sahiptir.Günde 1 yada 2 fincan şekersiz kahve içmenizi öneriyoruz.

8: Sirke

Elma sirkesinde aktif bileşenler kilo vermenize yardımcı en etkili gıdalar arasındadır. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olacaktır.

9: Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı metabolizmayı hızlandıran bir etkiye sahiptir.Diğer yağlardan farklı olarak içerdiği besin maddeleri özellikle bel çevresine sürülerek yağların yakılmasına yardımcı olacaktır.

10: Biber

Acı biberde bulunan kapsaisin maddesi yağ yakmayı hızlandıran en etkili besin maddeleridir. Kapsaisin maddesi metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını daha etkili hale getirmektedir.

Rating: 2.9/5. From 26 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 7 Kasım, 2017
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.