Limonlu Çay Zayıflatır Mı?
Takip Et : Üye Girişi
Sağlık

Merhaba sevgili okurlarımız. Bu yazımızda limonlu çayın sağlık açısından etkilerini ve faydalarını inceleyeceğiz. Neden limonlu çayı tavsiye ediyoruz bu konular hakkında bilgiler vereceğiz.

Çay özellikle antioksidan açısından zengin içecekler arasında yer alır. Bu değerli besin maddeleri hücrelerin ve organların kanser, tümör gibi zararlı oluşumlara karşı korur. Aynı zamanda hücrelerin yaşlanmasını da engeller.

Özellikle dinç kalma amacı ile çayı sıkça tercih ediyoruz. Öyle ki çayda bulunan kafein uyku kaçırma, dinç tutma özelliğine sahiptir. Aynı şekilde bu madde bağımlılık yapıcı etkisi de vardır. Bu yüzden çay çok severek içiyoruz.

Fazla Çay Zararlı Mıdır?

Çayda bulunan kafein dinç tutmaya yarasa da bazı olumsuz etkileri de mevcuttur. Özellikle çaydaki kafein midede ve bağırsaklarda besin maddelerinin emilimini maalesef önlemektedir. Bu da vitamin ve mineral eksikliğine sebep olur. Yani kansızlığa sebep olmaktadır. Özellikle B vitaminleri ve demir minerali bu kafeine bağlanıp bağırsaklardan dışarı atılır. Vücuda fayda sağlayamadan yok olmuş olur. Bu yüzden çayın bir olumsuz yanı olarak bu gösterilebilir.

Limonlu Çay İçmenin Faydaları

Tüm bu olumsuz etkileri bir kaç damla limon ile yok edebilirsiniz. Limonda bulunan C vitamini çaydaki olumsuz özellikli kafeinin bir bölümünün parçalanmasını sağlar. Bu sayede kansızlığa karşı olumsuz etkiyi ortadan kaldırmış olursunuz.

Limonlu Çay Zayıflatır Mı?

Çayın tok tutucu özelliği vardır. Limonlu çay ekleyerek metabolizmayı hızlandıran bir etkisi olmaktadır. Bu sayede yağ yakımına da yardımcı olur. Aynı zamanda yağ yakıcı hormon leptinin de salgılanmasına yardımcı olur. Bu yüzden limonlu çay içerek kilo vermenize katkı sağlayabilirsiniz.

No votes yet.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.