Sakal Çıkarıcı Serum Markalarının İncelemesi Etkisi ve Yorumlar
Takip Et : Üye Girişi

Merhaba sevgili okurlarımız.Bu yazımızda sakal çıkarıcı veya gürleştirici olarak satılan markalar hakkında bir kaç inceleme ve tavsiyelerde bulunacağız.Sakal çıkarıcı serumlar işe yarıyor mu, sağlık açısından zararlı mıdır, etkileri nelerdir ve bazı kullanıcı yorumlarına yer vereceğiz.

Öncelikle Sakal Neden Çıkmaz veya Az Çıkar?

Sakal çıkmasını etkileyen pek çok farklı sebep vardır.Vücut sağlığı, genetik koşullar, iş ortamı,stres, hormonlar vs… bir çok farklı sebep buna etki etmektedir.En genel olarak etki sebebi hormondur.Çünkü sakalın çıkmasını sağlayan erkeklerde testosteron hormonudur.Bu hormon kadınlarda da vardır ancak erkeklerdeki gibi fazla sentezlenmediği için kadınlarda sakal çıkmaz.Kendini kadınken erkek yapan kadın ünlüyü tanıyorsunuz.Sakal ekmekle birlikte hormon tedavisi yaparak o şekilde sakallara sahip olmuştur.

Bununla birlikte beslenmede çok önemlidir.Örnek olarak B12 eksikliği de sakalların tam olarak çıkmasına engel olabilir.Seyre sakalların çıkmasına etki etmektedir.Ayrıca protein eksikliği de köseliği tetikleyebilir.Çünkü her bir kıl yapısında protein bulundurmaktadır.Dolayısıyla protein açısından eksik beslenme yine sakalların çıkmamasına veya az çıkmasına sebep olabilir.

Yine strestte testosteron hormonunun üretilmesini azaltan en büyük sebeplerden biridir.Özellikle erkeklerde var olan bir çok cinsel sorunun ana sebebi strestir.Bu hormona etkisi ile de sakallar üzerinde de olumsuz etkileri vardır.

Son olarak genetik şartlar da sakala etki etmektedir.Özellikle yakın akrabalardan biri köse ise bu sebepten dolayı size etki etmiş olabilir.Bu yüzden sakal çıkmamasının farklı bir çok sebebi vardır.Genetik sebeplere müdahale edemesek de elimizde olan yöntemleri uygulayarak istediğiniz sonuca varabilirsiniz.

İnternet üzerinde kısa bir araştırma yapacak olursanız bu konuda çok farklı yorumlara rastlayacaksınız.Bun sebebi sakalın her kişide farklı bir yapıda olmasıdır.Yukarıda belirttiğimiz gibi sebeplerin uygun olması durumda sakal serumları da işe yaramaktadır.Çünkü bu serumlarda bulunan besleyici besin maddeleri sakal köklerini beslemektedir.Daha hızlı uzamasını ve çoğalmasına yardımcı olmaktadır.Bu konuda ilerde daha ayrıntılı değineceğiz.Şimdi bu sakal serumları markalarına kısaca göz atalım:

1:Boldixil

 

Bu ürün genel olarak saçlara hitap ediyor ancak sakalların uzaması içi nde kullanılmaktadır.İçerisinde %7 Ginseng %11 Siyah Sarımsak bulunmaktadır.Hepimizin bildiği gibi sarımsak sakal kısımlarında kökleri beslediği bilinmektedir.Ginseng ise erkeklerde testosteron hormonunun üretilmesi arttırmaktadır.Bunun etkiyle birlikte sakallar üzerinde de olumlu etkileri olacaktır.Kokusu hoş ve kullanımı kolaydır.Saç veya sakala sürüyor bir kaç dakika bekliyor ve yıkıyorsunuz.

2: Fixpera

İçeriği boldixil ‘e benzeyen bu ürün de yine şampuan olarak kullanılmaktadır.Yine bu üründe %6 ginsensg, %11 siyah sarımsak ve %5 minoxsidil içermektedir.Kokusu güzel olan bu ürünü şaç veya sakallarını öncelikle ıslatın ve şampuanı sürüp masaj yaparak uygulayın ve yıkayın.

3: Black Marble

Genel olarak damla olarak kullanılan bu ürün kara yılan yağı olarak bilinmektedir.Ancak içerisindeki maddelerin neler olduğuna dair tam olarak bilgimiz yok.Kullanan kişilerin yorumlarına göre etkili olduğu söylenmekte ve kullanımı tavsiye edilmektedir. Kullanımı için: 2-3 damla alarak sakalk veya bıyıklarınız yavaşça masaj yapar gibi uygulayın.Biraz bekledikten sonra yıkayın.

4: Eeose

Krem şeklinde kullanılan bu ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.Saç,sakal, kirpik gibi farklı kullanım bölgeleri mevcuttur.Saç ve kıl köklerinin daha hızlı uzamasına yardımcı olduğu vaad etmektedir.Web sitesinde klinik araştırmalar mevcut.

 

Sakal Serumları Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Değerli okurlarımız. Saç veya sakal ekimi hariç hiç bir ürün hiç sakalınız yokken gür bir sakal çıkmasını sağlayamaz.Genetik olarak sorununuz varsa zaten bu serumları kullanmanıza gerek kalmaz.Ancak sakalınız az ve seyrek ise bu ürünler ile biraz daha gürleştirebileceksiniz.Yani sakallarınızın ihtiyaç duyduğu bu besin maddeleriyle daha iyi besleyecek ve sakallarınızın uzamasına etki edecektir.

Ne Kadar Süre İle Kullanmalıyım?

Genel olarak 1 aydan daha kısa sürelerde bir etki beklenmez.Ancak 1 ay sonrasında değişiklikler ve olumlu etkiler gözlemliyorsanız o zaman bu serumlara devam etmenizi tavsiye ediyoruz.Genel olarak yapılan yorumlarda 3-4 aylık kullanım sonucunda ciddi olumlu etkileri olduğu gözlenmiştir.

Bazı kullanıcıların ürünü aldığı günden itibaren kullanarak hemen uzamasını beklemesi doğru olmaz ve böyle bir şey olamaz.Bunu size kimse vaat edemez.Bu yüzden 3 gün gür sakallar gibi reklam aldatmalarına inanmayınız.

Kullanmayı Bırakırsam Etkisi Gider mi?

Bu konuda bir çok farklı yorum var. Gerçek etkisi 2-3 aylık kullanım şile görmekle birlikte kullanmayı bırakanlarda bazı dökülmeler görülmüştür.Bu genel olarak yaş, beslenme gibi bir çok farklı maddeye göre değişir.Özellikle kılların kök tutunma gücüne göre etkilenebilir.

Yan Etkisi Var Mıdır?

Sakal kremlerinin belirlenen bir yan etkisi yok çünkü ürünlerin yapımında zararlı kimyasal maddelerin kullanımına izin verilmez.Ayrıca yaptığımız araştırmalarda ürünü kullanan kullanıcıların başına gelen bir zararlı durum yok. Ek olarak başkasına olmadı diye size de olmaz gibi bir durum söylenemez.Bu yüzden herhangi bir alerji, kızarıklık durumda doktora danışmanızı öneriyoruz.

Bazı Kullanıcı Yorumları

 • Ben memnun kaldm kil koklerimi sertlesirdi gercekten ama kisiye gore degisir diye dusunuyorm ,bence kokusu falanda guzel bir urun.
 • Ürünü tam 1 aydır kullanıyorum, kullanımı çok kolay losyon şeklinde basıyorsunuz, krem sürer gibi suratınıza iyice yediriyorsunuz. Geceleri kullanmayı tavsiye ederim, çünkü bunu kullandıktan sonra surata su değmemesi gerekiyor. Gerçekten de etkisi var. Dudak altı sakalım eskiden inceydi şuan çok daha kalın oldu. Faullerde biraz daha kalınlaştı yanaklara daha çok yayıldı. İlerleyen aylarda daha da etkisi olacaktır umarım. Ben memnun kaldım denemekten birşey kaybetmezsiniz.
 • Ürünü eeose’nin sitesinden sorguladığımda orijinal olduğu gözüküyor. Hızlı kargo, güzel paketleme. bugün 2.kez kullandım, pis kokmuyor, canınızı yakmıyor. Umarım iyi bir sonuç alırım.
 • Ürünü alalı yaklaşık bir 10 gün oldu.Düzenli olarak kullanıyorum tüy şeklinde çıkan sakallarımın sertleştiğini hissedebiliyorum bence denemeye değer. Mağaza iyi Fakat ürünü verdiğim gün kargoda demesine rağmen 2 gün sonra kargoya verdiler
 • serum sakalı sadece kalınlaştırıyor ve sertleştiriyor.yani sakal çıkardığı felan yok.
 • Ürün daha önce kullandığım bir ürün eğer ince tüyleriniz varsa evet onları güçlendiriyor ama hiç sakalın yoksa köseysen işe yaramaz.
 • Ürün Doğu ilinde yaşadığım halde erken bir şekilde elime geçmekle birlikte ürünü kullandıktan sonra hiç bir şekilde koku vermiyor cildim hassas olduğu halde zerre sivilce akne siyah nokta vs oluşmadı ve herhangi bir temizlik ürünü kullanmadan dahi yüzünüzden sadece su ile temizleyebiliyorsunuz etkisi ise daha yeni başlarken bile kendisini hissettiriyor sakallarınız erken çıkmaya ve düzenli bir halde sıklaşmaya başlıyor ve bu ilk hafta kullanımda size kendini belli eder…
 • Nisan ayının 25 inden itibaren kullanıyorum. yaklaşık 1 aydir duzenli kullanmaktayim. Öncelikle şunu soyliyeyim sakalı seyrek olanlar için bu serum aralarda sarı tüy olan cılız güçsuz olan sakallari kalinlastiriyo ve daha belirgin hale getiriyor yani güçlendiriyor sakalı hiç olmayanlara maalesef bi fayda saglamiyor. ama seyrek olanlar için 10 numara serum. benim sakallar seyrek çıkıyo serum sakallari daha belirgin hale getirdi aralarda olan sarı tüyler kalinlasti 2 ay daha kullanacağım sarı tüylerde siyahlasirsa daha gür sakala ulaşacağım inş tamamen sabır gerektiren bi olay düzenli kullanmak şart.

gibi yorumlar mevcuttur.

Sakal Serumlarını Nereden Temin Edebiliriz?

Sakal serumu genel olarak bütün eczanelerde bulunur.Ayrıca internet üzerinden satan bir çok güvenli adres bulunmaktadır.

 

Sonuç Olarak:

Sakal serumları her kişide aynı etkiye göstermesi beklenmez.Aynı zamanda hiç sakalınız yokken de sakal çıkarmasını da bekleyemeyiz.Ancak sakallarımız hafif veya güçsüz ise onları beslemek için sakal serumlarını kullanmanızı öneriyoruz.Ayrıca kullanan arkadaşlar varsa yorum yazmalarını rica ediyoruz.Mutlu ve Sağlıklı günler dileriz.

 

 

 

Rating: 4.7/5. From 3 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 2 • tolga
  14 Mart, 2019

  sakallarım çok seyrek tek tük çıkıyor. Bu markalardan kullanan var mı etkisi oluyor mu?

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  Cevapla
 • Uğur
  26 Kasım, 2017

  Boldixil ürününü ben de kullanıyorum, bu zamana kadar değerlendirdiğim ürünler arasında en güzel etkilerini gözlemlediğim ürün bu oldu. Çok olmadı kullanmaya başlayalı 2 ay kadar bir süre oldu ama ilk etapta saçlarımı dökmesine rağmen yerine gelen saçlar daha kuvvetli ve kendiliğinden kopup kaybolmuyor. Uygulama olarak da kullanımı oldukça kolay bu nedenle tercih etmek isteyenler gönül rahatlığıyla deneyebilir. Paranıza yazık olmayacağını kullanan birisi olarak ben sunabilirim.

  Rating: 3.4/5. From 5 votes.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.