Bağırsaktaki Parazitleri Öldüren Temizleyen 9 Gıda
Takip Et : Üye Girişi

Bağırsak parazitleri çok yoğun olarak rastlanan rahatsızlıklardan biridir. Bağırsaklardaki bazı parazitler tespit edilmiş ancak hala tespit edilmeyen bazı parazit türleri mevcuttur. Bu yazımızda bağırsaktaki parazitleri temizlemek ve yok etmek için en etkili 9 gıdayı sizler için listeledik.

1 : Sarımsak

Sarımsak; virüs,mantar,bakteri,parazit, kanser gibi bir çok zararlılara karşı etkili gıdalardan biridir.Ağır metalleri vücuttan temizleyen ve aynı zamanda sivrisinek, kene gibi parazitlere karşı et caydırıcı otlar arasındadır.

2 : Badem

Yapılan araştırmalarda bademin bağırsaklardaki parazitlerin büyümesini engellediği ortaya çıkmıştır.Bu etki bademdeki yüksek yağ asidi konsantrasyonuyla ilgili olduğu düşünülüyor.

3. Kekik

Kekik, bağışıklık sistemin hormonlarının üretildiği bez olan timusu uyaran en etkili otlardan biridir.Bağışıklık sistemimizin kabiliyetini artırmak için vücudumuzun doğal savunmalarını uyarır.Aynı zamanda kekik yağı birçok parazitin büyümesini ortadan kaldırır ve bağırsak yolunda öldürür.

4 : Kekik Yağı

Kekik yağında son derece etkili serbest radikal kırıcı antioksidanların sayesinde antibakteriyel özellik kazanmaktadır.Bağırsaklardaki mikrobik ortamı eski haline getirmektedir.Kekik yağının, paraziter,enfeksiyonlardan kansere kadar her şey ile etkinliği bulunmaktadır.

5 : Karanfil Yağı

Karanfil yağı özellikle bağırsaktaki solucanlar ve yumurtaları yok etmek için en etkili gıdalardan biridir.Vücudumuzdaki parazit yumurtalarını yok eden tek ot olduğu düşünülmektedir.Aynı zamanda antibakteriyel, antiviral ve antifungal özelliğe sahiptir.

6 : Ceviz

Ceviz, kan ve bağırsakları temizleyen etkili gıdalar arasında yer almaktadır.

7: Nar

Nar ve içinde beyaz lifli kısım bağırsak rahatsızlıklarını önlemekte kullanılan gıdalar arasındadır. Beyaz kısmında acılık bu yüzden kaynaklanmaktadır. Acı da olsa tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

8 : Yaban Mersini

Yaban mersini bağırsaktaki zararlı mikroorganizmaları yok etmek için tüketebileceğiniz etkili gıdalardan biridir.Özellikle bağırsak solucanları için güçlü bir etkiye sahiptir.Aynı zamanda bağırsak enfeksiyonları için kullanımı tavsiye edilen gıdalar arasındadır.

Bağırsaklarımızın sağlığı vücudumuz için en önemli korumamız gereken organımızdır. Bağırsak önemi konusundaki yazmıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.   https://gidabilinci.com/bagirsak-ile-beyin-iliskisi-nedir-stresin-etkisi-nedir

Rating: 3.6/5. From 42 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 31 Ekim, 2017
Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 2 • Esma
  27 Nisan, 2019

  Teşekkür ederim

  Rating: 4.2/5. From 6 votes.
  Please wait...
  Cevapla
 • HANDAN KARAKOC
  25 Temmuz, 2017

  DEVAMLI SARIMSAK VE NAR NARIN ICINDEKI BEYAZ DAHA COK TUKETILMELI ASLINDA DOGA BIZE HER SEYI SUNMUS

  Rating: 4.5/5. From 4 votes.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.