Çiftlik Bank İnceleme Altına Alınıyor!
Takip Et : Üye Girişi
Basın Açıklamaları

Kısa zaman bir çok Tv reklamında karşımıza çıkan ve yatırıma 4 -5 ay gibi bir sürede amorti edeceğini vaat eden Çiftlik Bank mercek altına alındı.

Çiftlik Bank yatırılacak olan 300 bin tl gibi bir parayı 6-7 ay gibi bir sürede geri verip üstüne kar edeceğini söyleyen şirkettir.Ancak yavru vatan Kıbrıs’ta faaliyetlerini sürdüren bu şirketin hayvanlarını satan hesapları inceleneği duyuruldu.

Sistemde öğretmenden doktora, polisten avukatlara kadar bir çok farklı kısımdan insanlar büyük miktarlarda yatırım yapmış durumdalar.Öyle ki şirketin günümüzde 1 milyar tl ye kadar cirosu olduğu düşünülüyor.

Yatırımlar Gerçek Mi?

Çiftlik Bank yönetimi alınan paralar ile tavuk,inek,arı gibi hayvanlar alınıp bunlar besleniyor ve üretilen ürünlerin satılarak para kazanıldığı söyleniyor.Bu kapsamda müşterilere %40 gelir dağıtılıyor.Aynı zamanda hayvan alıp bu kazancı paylaştıklarını söyleniyor.Aynı zamanda üye getiren kişilerde para kazanabilmektedir.Ödeme ise Papara yöntemiyle yapılmaktadır.

Merkez Kıbrıs’ta

100 bin dolar sermaye ile kurulan bu şirket vergiden kaçmak için KKTC’de kurulmuştur ve şirket yönetimi de bunu kabul etmektedir.Kısacası ülkemizde herhangi bir faydası bulunmamaktadır.

Üretim Gerçekten Var mı?

Şirket alınan paralar ile hayvan saman, ot aldıklarını sağılan sütlerin satıldığı söylemektedir.Ancak yapılan araştırmalarda dağıtılan bu kazancı verebilecek kadar iş ortada gözükmüyor.Bunun üzerine ise şirket tavuk alıp mavi yumurtayı 15- 20 tl den sattıklarını iddia ediyor.

Çiftlik Bank Tarafından Yapılan Açıklama

Konuyla ilgili olarak Çiftlik Bank tarafından yapılan açıklamada iddialar reddedilerek şöyle denildi:“Firmamız haberde anılan yasa dışı hiçbir organizasyona benzemediği gibi tüm yatırımları gerçek, üretimleri gerçek, satışları gerçek ve iştirakçileri gerçek bir yasal ticari organizasyondur. Üretim ve tesislerimizin tamamı Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan ve Maliye Bakanlığı’ndan izinler alınarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yıl sonuna kadar 150’yi bulacak şarküterilerimizde yer alan baldan zeytine, peynirden mavi yumurtaya tüm ürünler ÇİFTLİKBANK markası ile kendi üretimlerimizden oluşmaktadır” denildi.

Yazarın Notu

Değerli okurlarımız.Geçmişte buna benzer bir çok firma geldi ve geçmiştir.Bu sistemlerin ana yöntemi maksimum kazanç sağladıktan sonra ülkeden çekip gitmektedir.Bunun gibi binlerce örnek mevcuttur.Bu gün kazanıyor olabilirsiniz ancak bir gün bu vurgun yapılacak ve söylemiştiniz diyeceksiniz.Bu yüzden zarara girmenizi istemiyoruz.Bir an önce sistemi terk edin ve başka kişileri de sisteme katmayınız.

 

No votes yet.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.