Doğal Olarak Selülit Gidermek İçin Esansiyel Yağlar Nelerdir
Takip Et : Üye Girişi

Halk dilinde portakal kabuğu gibi deri olarak adlandırılan selülitler cildinizi buruşuk bir görünüm kazandırır.Selülit nedir diye soracak olursak vücuttaki biriken yağların, dokular üzerinde baskı uygulayarak farklı bir görünüm kazanmasıdır.Ciddi bir sağlık sorunu olmasa da selülitleri gidermek ve yok etmek için etkili tavsiyelerimiz var.Selülitleri yok etmek istiyorsanız bu esansiyel yağları denemenizi tavsiye ediyoruz.

Selülitleri Gidermek ve Yok Etmek İçin Uçucu Yağlar

1: Greyfurt Yağı

Greyfurt yağı selülitler için etkili yağlar arasındadır.Deri altındaki toksinleri dışarı atar ve yağ birikimini engeller.Aynı zamanda kan dolaşımını iyileştirmektedir.Dikkat edilmesi gereken güneş ışınlarına karşı duyarlıdır.Bu yüzden greyfurt yağı sürdükten sonra dışarı çıkmamanızı öneriyoruz.

2: Narenciye Yağları

Limon,portakal,mandalina esanslı yağlar kan dolaşımını arttırdığı için selülit tedavisinde kullanılmaktadır.Yağ kaybı için masaj salonlarında kullanılan yağlardandır.Sonuç olarak selülitlerden kurtulmak için kullanılabilecek yağlar arasındadır.

3: Biberiye Yağı

Biberiye yağı vücutta ve deride bulunan fazla suyu uzaklaştırma etkisi vardır.Aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırmaktadır.Dolaşım sistemini de uyararak selülit tedavisinde etkili yağlar arasında yer alır.

4: Ardıç Yağı

Ardıç yağı diüretik etkisi ve detoksifikasyon etkisi ile selülit tedavisinde etkilidir.Aynı zamanda kilo verdikten sonra oluşan esneklik izlerini de yok etmekte etkilidir.

5: Adaçayı Yağı

Kırışıklar ve sivilceler için popüler yağlardan olan adaçayı yağı, selülitler için en kullanılabilecek yağlardandır.

6: Rezene Esansiyel Yağı

Toksinlerin vücuttan atılması için kullanılabilecek etkili yağlar arasında yer alır.

7: Tarçın Yağı

Tarçın yağı lenfatik sistemi uyarır ve kan dolaşımını arttırır.Bu sayede toksinleri dışarı atmada etkilidir.Piyasada fiyatı çok pahalı olduğu için imkanınız varsa alın yoksa çayını da içmenizi öneriyoruz.

8: Selvi Yağı

Selvi yağı zayıf bağ dokusunu güçlendirerek selülit oluşumunu en aza indirir.

9: Limon Esansiyel Yağı

Limon otu yağı, vücut içindeki fazlalık suyu ve toksinleri uzaklaştırır.Bu sayede de selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.

10: Kekik Yağı

Kekik yağı; zararlı toksinleri vücuttan atar, hormonların dengelenmesine yardımcı olur ve kan dolaşımını hızlandırır.Bu sayede selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.

Selülitleri gidermek ve yok etmek için bu yağları kullanırken masaj yaparak uygulayabilir, fırça yardımıyla sürebilir veya duştan önce sürebilirsiniz.Yağları kullanmadan önce bire bir oranında zeytin yağı ile karıştırarak uygulayın.

Örnek olarak masaj yağları karışımı:

    • Karışım 1: 14 damla ardıç, 10 damla limon ve 6 damla keklik karıştırın.
    • Karışım 2: 8 damla rezene, 10 damla limon ve 12 damla greyfurt karıştırın.
    • Karışım 3: 10 damla fesleğen, 8 damla kekik ve 12 damla greyfurt karıştırın.

 

Son olarak selülitler bir anda kaybolmaz.Bu yüzden sabırlı olmanız gereklidir.Selülitleri gidermek ve yok etmek için aşırı derecede kullanmayın.Günlük 1 kere uygulamak yeterlidir. Alerji durumunda kullanmayı bırakın.Hamile bayanların kesinlikle kullanmamasını tavsiye ediyoruz.Mutlu ve sağlıklı günler dileriz.

 

 

Rating: 3.5/5. From 8 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.