Ekmekteki Undaki Bromür Nedir? Zararları Nelerdir?
Takip Et : Üye Girişi

Canan Karatay’ın hemen hemen bütün konuşmalarında ısrarla vurguladığı bromür konusuna değineceğiz. Günümüzde unlarda ve ekmeklerde katkı maddesi olarak kullanılmaktadır. Ekmeğin daha iyi kabarması için kullanılan bu katkı maddesi sağlık açısından ciddi anlamda riskleri vardır. Şimdi bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bromür Nedir?

Br kimyasal formülü ile gösterilen bu madde unda ve ekmekte kullanılmaktadır. Ekmekte nem tutucu ve kabarmaya yardımcı olan bir maddedir. Amerika, İngiltere gibi bir çok ülkede kullanımı yasaktır. Ancak maalesef ülkemizde henüz yasaklanmamıştır. İşte Canan Karatay’ında tepkisi buradan gelmektedir.

Bromürün Zararları Nelerdir?

 • Kadınlarda ve erkeklerde kısırlığa sebep olmaktadır.
 • Çocuklarda zeka geriliğine sebep olmaktadır.
 • Bağırsak ve sindirim sistemine zararları vardır.
 • Kansere sebep olmaktadır.
 • Uyuşukluğa sebep olur.
 • Midenin doğal yapısına zarar verir.
 • Sinir hücrelerine zarar verebilir.

Kısacası genel olarak vücut sağlığı açısından ciddi zararları etkileri vardır. Canan Karatay sabah programın yine bu konuda ” Fırıncılar sürekli bana kızıyor. O zaman onlarda doğal ekmek yapsınlar. Ekmeğe zehir katmasınlar. Tohumlar GDO’lu. Durum böyleyken ekmek nasıl sağlıklı olabiliyor? Böyle olunca ekmeği her zaman kötüleyeceğim. Fırıncılar bana kızmasın. Ekmekteki katkı maddelerini kaldırsınlar, doğal gdosuz buğday kullansınlar ki bende bir şey söylemeyeceğim” sözlerine yer verdi.

Bu yüzden ekmek tüketimini tamamen hayatınızdan çıkarmalısınız. Sağlıklı bir yaşam için ve mutlu bir yaşlılık için ekmek tüketimini artık bırakmalısınız.

Mutlu ve Sağlıklı günlere…

Rating: 5.0/5. From 5 votes.
Please wait...

Facebook Yorumları

Ziyaretçi Görüşleri 1 • Engin Damcı
  7 Mart, 2019

  Olgunlaşmış yerine olgunlaştırımış peynirlerdeki katkının kansorejen olmadığını yaza bilirmisiniz?

  No votes yet.
  Please wait...
  Cevapla

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.