Doktorlarımız: Light Ürünlerden de Uzak Durun Uyurken de Kilo Verin
Takip Et : Üye Girişi

Sağlık açısından her zaman önemli açıklamalara yer veren Doktorlarımız bu kez herkesi sevindirecek bir konuya değindi. Uyurken bile kilo verebilmenin mümkün olduğunu söyledi. Özellikle gece uyurken yağ yakıcı enzimler aktif hale geliyor. Beslenmenizi biraz dikkat ederek bunu sağlayabilirsiniz.

Kilo vermek sadece yemek yememekle olmaz. Yediklerinize dikkat etmek zorundasınız. Ayrıca yediğiniz yemeğin bile saati önemlidir. Şimdi bir konuya değinelim. Yağ yakıcı hormonun adı Leptin nedir. Bu hormonun en çok üretildiği saat aralığı gece saatleridir. Yani siz uyurken bu hormon salgılandığı zaman gece boyu vücuttaki fazlalık yağların yakılıp enerji olarak tüketileceğinden bahsediyoruz.

Ancak dikkat etmemiz gereken konu bu hormonun salgılanması için yemek sürelerin dikkat etmemiz gerekiyor. Yani gece 2 ile 6 saatleri arasında leptinin salgılanması için akşam 8 den sonra yemek yememeliyiz. Eğer yemek yersek bu hormon salgılanmaz, yine gece boyunca yağ yakımı işlemi gerçekleşmez.

LİGHT Ürünlere Dikkat

Şekersiz olduğu vurgulanarak masum gözükmesini sağlanan bu tatlandırcılardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle aspartam olarak bilinen E-951 kodlu bu katkı maddesinin zehirden farkı yok. Bunlar vücudumuza alındığı zaman hareket etmemiz ile birlikte bunlar hücrelerde alkole dönüşür. Bunun da büyük zararları vardır. Bu madde ile birlikte glukoz şurubu da aspartam ile aynı özelliklere sahip. Bu iki madde de kanser yapar ve kanser hücrelerini besler.

D Vitamini Çok Önemli

Tüm bunlarla birlikte D vitamini eksikliğiniz varsa zaten zayıflamanız mümkün değildir. Bu yüzden günlük olarak belli süre güneş ışığından faydalanın. Ayrıca süt, balık, yumurta, yulaf ezmesi, tereyağı bol bol tüketin. Bunlar iyi bir D vitamini kaynağıdır. Güneş ışığının etkisi ile birlikte açığa çıkar ve vücudumuza karışır. D vitamini olmassa hormonlar düzgün üretilmez, kemiklerimiz güçsüz kalır, dengesiz ve sağlıksız oluruz. Sağlıklı bir yaşam için D vitamini olmazsa olmazlardandır.

Ambalajlı Gıdalar Kanser Yapar, Kısır Yapar

Ülkemizde maalesef ki son zamanlar hem kadınlarda hem de erkeklerde kısırlık oranları ciddi bir artış gösteriyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri tüketilen gıdalardır. Sürekli şekerli beslenme, ambalajlı paketli ürünlerin satın alıp tüketerek kısırlığa davetiye çıkarıyoruz. Yıllardır söylüyoruz, ambalajlı ürünlerden uzak durun. Şekerli ürünlerden uzak durun! Kanserin ve kısırlığın ana sebebi budur. Sağlıklı bir nesil istiyorsak paketli ürünlerden uzak durmalıyız. Biz ve çocuklarımızı bu ürünlerden uzak tutacağız. Keşke herkes bunun farkında olsa…

Rating: 3.6/5. From 5 votes.
Please wait...
Son düzenleme : 19 Mart, 2019
Facebook Yorumları

*** Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

NOT: Yorumlarınızda: Kullanım Koşul & Şartlarımız'ı kabul etmiş sayılırsınız.

2019 © Diyet – Faydaları Nelerdir – Zararları Nelerdir – Nedir Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz & paylaşılamaz.